slalom u Courchevelu

18-godišnja Zrinka Ljutić ostvarila najbolji rezultat hrvatskog ženskog skijanja u posljednjih 12 godina!

Piše desk  /  19.03.2022., 14:19h
Sjajna Zrinka Ljutić (18), aktualna svjetska juniorska prvakinja u slalomu, ostvarila je najbolji plasman seniorske karijere u Svjetskom kupu. U zadnjem slalomu sezone u Courchevelu završila je na petom mjestu i tako ujedno ostvarila i najbolji plasman hrvatskog ženskog skijanja još od Ane Jelušić 2009. godine.

U prvoj vožnji krenula je zadnja od 25 skijašica, koliko ih je danas nastupilo, i izborila deveto mjesto. Unatoč drugoj vožnji s nekoliko grešaka, bila je dovoljno brza da preuzme vodstvo i na kraju bude peta. Fantastičnom je drugom vožnjom svoju prvu slalomsku pobjedu ostvarila Slovenka Andreja Slokar.

Mjesto na postolju izborile su i Lana Duerr te Petra Vlhova, osvajačica Malog kristalnog globusa u ovoj disciplini. Između postolja i Zrinke Ljutić ugurala se samo još jedna Slovenka Ana Bucik. Druga hrvatska predstavnica, Leona Popović, imala je startni broj 12, no nije uspjela završiti prvu vožnju.

25. travanj 2024 20:28