Zvonić ponovno riješio mostarski derbi: Ovog puta pogodio pravu mrežu i donio Veležu pobjedu

Piše D  /  19.10.2019., 05:10h

Premda su obje momčadi imale dosta odmora zbog reprezentativne stanke, očekivali smo kvalitetniji derbi, ali do toga nije došlo.

Očajno prvo poluvrijeme s dosta grešaka na obje strane i tek dvije prilike. Prvo je Zrinjski u 38. minuti zaprijetio preko Rustemovića, ali Bobić brani, a već u sljedećem napadu Velež odgovara, ali Fajić kasni na dobar ubačaj i propada prilika.

U drugom poluvremenu se nastavila velika borba na sredini terena, ali bez pretjerano lijepog nogometa. Zrinjski je bio očajan u napadu i nikako nisu uspjeli zaprijetiti domaćinima, dok su Rođeni izgledali nešto konkretniji, ali također bez prave završnice.

No, u 86. minuti Denis Zvonić zabija za vodstvo Veleža i erupciju oduševljenja domaćih navijača. Zvonić je nekoliko minuta prije ušao s klupe i ispostavit će se, riješio susret.

Na kraju je i završilo 1:0 i Velež se osvetio Zrinjskom za onaj poraz Pod Bijelim Brijegom kada je također bilo 1:0 i kada je također Zvonić bio strijelac, no tada je pogodio krivu mrežu.

Zrinjski je tako nastavio s razočaravajućim igrama u derbijima. Od pet njih ove sezone, samo su jednom slavili - u spomenutom derbiju s Veležom.