Zubac odličan, Bogdanović na prosjeku, Benderu rekordna minutaža

Piše D  /  15.01.2020., 08:01h

LA Clippersi razbili su Cleveland 128:103, a bila je to jedna od rijetkih utakmica na kojima je Zubac odigrao više od polovice raspoloživih minuta. Te 24 i pol minute iskoristio je za 12 koševa (šut 6/8), 10 skokova, dvije asistencije i čak četiri blokade. Bila je to možda i najimpresivnija Zupčeva partija sezone, prvi je put uz double-double vezao ovoliko blokada, pa je ponovno pokrenuo apele navijača na društvenim mrežama da mora više igrati, piše Index.

"Dobro se osjećam, u dobroj sam formi i imam samopouzdanja", prokomentirao je Zubac proširenu ulogu.

Ipak, nismo vidjeli okršaj dvojice bivših Ciboninih centara jer je Ante Žižić zbog bolesti propustio drugi uzastopni susret Cavsa.

Briljirao je Kawhi Leonard s osobnim učinkom sezone od 43 koša.

Bogdanović zabio 18

Bojan Bogdanović imao je tihu večer za svoje standarde i postigao 18 koševa u desetoj uzastopnoj pobjedi Utah Jazza, koji je nadigrao Brooklyn Netse 118:107. Pogodio je osam od 16 šuteva, dvije od sedam trica, ubilježio je dva skoka, jednu osvojenu i dvije izgubljene lopte.

Prvi strijelac Jazza bio je Joe Ingles koji je izjednačio učinak sezone s 27 koševa, a na drugoj je strani Kyrie Irving u drugom nastupu nakon skoro dvomjesečnog izbivanja zbog ozljede ramena zabio 32 uz 11 asistencija i pet skokova.

Šarić u ulozi na koji je naviknuo Zubac

Nakon što je na nekoliko utakmica izgubio mjesto u početnoj petorci, Dario Šarić nekako se ustalio u ulozi Ivice Zupca. Započeo je utakmicu, ali je igrao manje nego njegova pričuva. U porazu Phoenixa u Atlanti 123:110 za 19 minuta je ubacio četiri poena uz dva skoka i jednu asistenciju.

Devin Booker zabio je 39 za Sunse, a Trae Young 36 uz 10 asistencija za domaćine.

Bender igrao samo 13 sekundi manje od MVP-a

U visokoj pobjedi Milwaukeeja nad New Yorkom 128:102 neočekivanu priliku dobio je Dragan Bender koji je nedavno proglašen igračem tjedna u Razvojnoj ligi. On je u svojem četvrtom nastupu za Buckse, a prvom nakon 3. prosinca, odigrao rekordnu 21 minutu, pa iako je ostao bez koša (šut 0/3), istaknuo se sa sedam skokova, dvije asistencije i jednom blokadom. I nije igrao samo "garbage time", prvi je put u igru ušao tri minute prije kraja prve četvrtine.

Budući da je utakmica rano riješena, MVP Giannis Antetokounmpo na parketu je proveo samo 13 sekundi više od Bendera te zabio 37 koševa uz devet skokova, četiri dodavanja i blokadu. Bucksima je to bila deveta pobjeda u posljednjih 10 utakmica i uvjerljivo su najbolja momčad lige s omjerom 36-6.

19. travanj 2024 18:13