Zrinjski uz dosta muke svladao Olimpik: Mašić junak Plemića

Piše D  /  01.08.2020., 10:08h

Uz dosta muke su Plemići stigli do tri boda, a na kraju je presudio Anes Mašić, koji je zabio gol iz prvog kontakta sa loptom.

Zrinjski je očekivano bio bolji tim od samog početka, a prvi prijeti Filipović, čiji udarac u 10. minuti lagano brani Hadžić.

Uzvratio Olimpik odmah na drugoj strani. Lekanić iz dobre pozicije šalje loptu pored gola, da bi potom uslijedila dominacija domaćeg tima.

Hadžić je skidao udarce Arežine i Filipovića, a Barbarić je nakon prekida jednu loptu poslao tik iznad grede.

Imali su i gosti u 35. minuti dobru šansu. Bila je to dobra akcija, ali je ne završava Osmanović i njegov udarac odlazi iznad grede.

Hadžić je do kraja prvog dijela zaustavio i udarac Bilbije i na odmor se otišlo bez golova, prenosi SportSport.ba

I u nastavku su Plemići bolji, a Olimpik je šansu čekao iz kontre. Gosti su se dobro branili, a u 56. minuti su umalo i zabili nakon kontre. Udarac Osmanovića brani Horkaš.

Kapetan sarajevskog tima u 64. minuti promašuje nemoguće. Horkaš je otišao u prazno, a Osmanović to ne koristi i propušta veliku šansu.

Nakon toga uslijelide su minute u kojima nismo vidjeli previše. Jalovi pokušaji Zrinjskog su bili sve do 82. minute kada domaći dolaze do vodstva.

Samo što su ušli u igru Pero Stojkić i Anes Mašić prave sjajnu akciju, a Mašić zabija za 1:0. To je na kraju bio i konačan rezultat meča iako je Govedarica u finišu imao stopostotnu šansu da poveća prednost, Hadžić je obranio.

26. travanj 2024 20:01