Zrinjski u sudačkoj nadoknadi promašio penal za pobjedu!

Piše D  /  27.04.2019., 07:04h

Aktualni prvaci države, nogometaši Zrinjskog u 29. kolu Premijer lige BiH odigrali su neriješeno 2:2 na neugodnom gostovanju u Doboju kod Kaknja protiv Mladosti. Mostarci su dva puta bili u vodstvu, a u sudačkoj nadoknadi su i promašili jedanaesterac za pobjedu.

Nismo na početku vidjeli previše uzbuđenja, a iz prve prave prilike pao je i pogodak. Zrinjski je poveo u 19. minuti, a strijelac je bio Staniša Mandić koji je krunisao lijepu akciju Plemića.

No, vodstvo gostiju nije dugo trajalo jer devet minuta kasnije Mladost dolazi do izjednačenja. Guzina je odlično pucao i matirao Brkića.

Za razliku od prošle utakmice na istom stadionu kada je u tvrdoj utakmici završilo 0:0, ovog puta je viđen bolji nogomet, a tome su svakako pridonijeli rani golovi. Na obje se strane igralo napadački, ali do poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Aktualni prvaci bolje otvaraju nastavak susreta, a u 52. minuti ponovno vode kada Čirjak sjajno pogađa iz slobodnjaka. Do novih uzbuđenja čekalo se do 67. minute kada se Mandić nalazi u dobroj situaciji, ali puca preko gola. Samo minutu kasnije velika prilika na drugoj strani. Arežina je pucao s lijeve strane, ali ni njegov udarac ne ide u okvir gola.

Ipak, deset minuta kasnije Mladost dolazi do izjednačenja i to nakon jedanaesterca. Jakovljević je rukom igrao u svom kaznenom prostoru i zaradio izravan crveni karton, a Atajić je pogodio za 2:2.

No, nisu se Plemići predavali, a u sudačkoj nadoknadi izborili su jedanaesterac. Čurjurić je preuzeo odgovornost i pogodio vratnicu te je završilo 2:2.

Tako je Zrinjski propustio još jednu veliku priliku da "smanju zaostatak" za Sarajevom koje je odigralo 0:0 na gostovanju protiv Radnika.

20. travanj 2024 09:16