Zrinjski ‘stotkom‘ razbio Vršac za kraj ABA 2 lige

Piše D  /  13.03.2019., 07:03h

Košarkaši Zrinjskog pobjedom su zaključili svoju novu sezonu u regionalnoj ABA 2 ligi. Plemići su u posljednjem 22. kolu u dvorani na Bijelom Brijegu svladali najslabiju momčad lige, Vršac s 112:91.

Bila je to tek osma pobjeda mostarske momčadi u regionalnom natjecanju i kada se dojmovi zbroje, neće biti ovo sezona za pamćenje Plemića. Nadao se prvak BiH kako može do borbe za play-off, ali rano su ostali bez ikakvih šansi.

Gosti su se držali u kakvom-takvom priključku samo u prvoj četvrtini (24:17), a u drugoj su već Mostarci pobjegli na veliku prednost. U svlačionice se odlazi s plus 23 (60:37).

U nastavku je slijedilo rutinsko privođenje utakmice kraju, te je bez ikakve drame završilo uvjerljivih 112:91.

Zrinjski je do pobjede predvodio Miličević s 25 poena, a osim njega još šest Plemića su bili dvoznamenkasti: Todorović 15, Lužaić 15, Sokolović 14, Ramljak 12, Ljujić 12 i Šutalo s 10 poena.

Kod gostiju je najefikasniji bio Đorđe Marinković s 20 poena.

Zrinjski je ovom pobjedom preskočio Rogašku koja je večeras poražena od vodeće Primorske (85:80) i na kraju je zauzeo 10. mjesto od ukupno 12 ekipa.

Sudjelovanje u play-offu su osigurali Primorska, Spars i MZT Skopje, dok će Dynamic, Borac i Sutjeska u zadnjem kolu odlučivati o posljednjem, četvrtom putniku.

18. travanj 2024 11:56