Zrinjski slavio u gradskom derbiju protiv Studenta

Piše D  /  15.12.2018., 09:12h

Košarkaš Zrinjskog slavili su u gradskom derbiju protiv Studenta 88:85 u 8. kolu prvenstva BiH. Ovom pobjedom momčad Hrvoja Vlašića je zauzela prvo mjesto, ali na njemu će se zadržati samo do sutra kada će vodstvo ponovno preuzeti Široki bez obzira kako će odigrati protiv Sparsa u Sarajevu.

Zrinjski veći dio prve četvrtine proveo u vodstvu, ali nije se uspijevao odlijepiti na dvoznamenkastu prednost. Najveće vodstvo imali su od devet koševa, a četvrtinu su dobili s 28:22.

Tricom Marka Ljujića Plemići su pobijegli na plus 11 razlike (40:29), ali se Student košem Širića vratio na samo 5 poena zaostatka sredinom druge dionice. Ipak, Zrinjski je u nastavku ponovno pobjegao na osjetniju prednost i imao navećih plus 13 (50:37), a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 52:41.

U trećoj dionici Plemići su bježali i na 15 razlike, ali se Student nije predavao već je uspio do kraja dionice smanjiti na jednoznamenkastu prednost (73:66).

Košem Rossa četiri minute prije kraja Student je došao do prednosti nakon dugo vremena (78:80), ali to vodstvo je kratko trajalo jer je Zrinjski preokrenuo stvari i minut do kraja imao plus 5 (88:83), a Zovko je samo postavio konačan rezultat 88:85.

Plemiće su do pobjede predvodili Sokolović s 19, Miličević s 15 te Todorović i Pandurić s 14 poena. Kod Studenta su Jelen Ross s 24 i Dejan Ćup s 20 poena.

23. travanj 2024 01:52