Zrinjski se u potpunosti priključio vrhu: Plemići u velikoj drami slavili u Tuzli

Piše D  /  09.12.2018., 09:12h

Košarkaši Zrinjskog ostvarili su petu vezanu pobjedu u prvenstvu BiH. Plemići su na gostovanju u Tuzli kod Slobode odnijeli pobjedu 79:81.

Nakon početnog prilagođavanja i ispipavanja snaga, momčad Hrvoja Vlašića je brzo pronašla svoju igru i prešla u vodstvo. U drugoj četvrtini su otišli i na deset koševa razlike (30:40), ali na poluvrijeme odlaze s plus pet (35:40).

U trećoj dionici Zrinjski je ponovno pobjegao na dvoznamenkastu prednost (42:53), ali se Sloboda do kraja četvrtine u potpunosti vratila (59:59).

Posljednjih 10 minuta gledala se prava drama. Ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, ali nitko nije uspijevao ostvariti veću prednost. 45 sekundi prije kraja susreta Todorović je ubacio oba slobodna bacanja za 76:79, ali domaćini jednim ubačenim slobodnim bacanjem Hrnčića te polaganjem Hasandžića izjednačuju rezultat 79:79. No, previše je puta Zrinjski ove sezone gubio utakmice u posljednjim trenucima, ali to je prošlost. Plemići su ponovno postali pobjednička momčad i košem Sokolovića 20 sekundi prije kraja postavljaju konačan rezultat i pobjedu 79:81.

Zrinjski je do pobjede predvodio Aleksandar Todorović s 20 koševa, dok je Sven Smajlagić ubacio 18, a Sokolović 14 poena. Kod Slobode je najefikasniji bio Milivoje Božović s 24 poena.

Ovom pobjedom Zrinjski (5-2) je došao do četvrte pozicije koja vodi u Final-four, a ujedno je pomogao i Širokom (6-1) da zadrži prvo mjesto i nakon ovog kola. Sloboda (5-3) je trenutno druga, ali ima i utakmicu više od ostalih momčadi iz vrha.

Zrinjski u idućem kolu igra gradski derbi protiv Studenta, ali prije toga ima dva gostovanja u ABA 2 ligi kod Vršca i Dynamica.

05. svibanj 2024 01:17