Zrinjski se oprašta od titule: Radnik i kiša u Mostaru isprali nade Plemića

Piše D  /  04.05.2019., 07:05h

Aktualni prvaci države, nogometaši Zrinjskog polako se opraštaju od nada za obranu titule. Mostarci su u 30. kolu na natopljenom Stadionu pod Bijelim Brijegom odigrali neriješeno 1:1 protiv Radnika iz Bijeljine. Nakon što su Plemići u prošlom kolu propustili iskoristiti penal za pobjedu protiv Mladosti, isto se dogodilo danas u Mostaru.

Radnik je došao po bod i to je pokazao od prve minute svojom defenzivnom igrom. Iako je Zrinjski kontrolirao loptu, teško su stvarali prilike. U prvom poluvremenu treba istaknuti samo volej Gojkovića koji odlazi malo iznad grede, te dalekometni udarac Filipovića kojeg je sjajno obranio Lučić.

No, kada ne ide napadače, ide braniče, te u 57. minuti Renato Gojković pogađa za vodstvo Zrinjskog nakon prekida. Morao se tada i Radnik otvoriti te se gledao i uzbudljiviji meč. Gosti iz Bijeljine prijetili su preko raspoloženog Hadžića za kojeg obrana Zrinjskog nije imala rješenja. Prvo je pogodio gredu, zatim imao još par dobrih prilika, a u 73. minuti je pobjegao čuvarima i uposlio Maksimovića koji pogađa za 1:1.

Ipak, Plemići su u 75. minuti imali veliku šansu da ponovo povedu. Dosuđen je jedanaesterac. a Filipović preuzima odgovornost i Lučić mu je sjajno obranio. Drugi neiskorišteni penal za Zrinjski u posljednje dvije utakmice.

Obranjeni jedanaesterac dao je Radniku dodatni motiv da dođu i do pobjede, a malo im je nedostajalo da to i ostvare. Prvo im je u 79. minuti poništen pogodak zbog prekršaja nad vratarom Soldom, a minut kasnije Soldo je obranio zicer Đelmiću i tako sačuvao barem bod u Mostaru.

Sarajevo je tako nakon 30. kola ponovno povećalo prednost na šest bodova i teško je vjerovati kako tu prednost mogu prokockati u posljednja tri kola.

20. travanj 2024 15:06