Zrinjski prvijencom Mandića srušio Sarajevo na Koševu i ponovno se uključio u borbu za titulu

Premijer liga BiH

ožu 30, 2019

Borba za titulu ponovno otvorena

Sarajevo i Zrinjski odigrali su na Koševu derbi 24. kola Premijer lige, a aktualni prvaci iz Mostara su odnijeli važnu minimalnu pobjedu 0:1 i tako borbu za titulu ponovno učinili otvorenom.

Odlučio se trener Zrinjskog Blaž Slišković na sličnu formaciju koju je izveo i u prvoj utakmici Kupa sa Sarajevom. Romb u sredini s dvojicom isturenijih igrača u napadu. Imao je Zrinjski i u ovom susretu problema s ozljedama, a najveći izostanak je bio onaj Filipovića koji je jedini tresao mreže za Plemiće ove sezone.

Ništa nismo vidjeli na Koševu prvih pola sata. Obje momčadi su više pažnje posvetile čuvanju svoga gola bez da su imalo riskirale u napadu. Čekala se greška protivnika, ali nje nije bilo. Tek u 38. minuti viđen je prvi udarac u okvir gola kada je Stanojević šutirao, ali Brkić fantastičnom intervencijom brani njegov pokušaj.

Taj udarac Stanojevića bila je i jedina prilika vrijedna spomena u prvom poluvremenu, koje nije priličilo derbiju.

No, u drugom dijelu se stvari mijenjaju zbog vodećeg gola Zrinjskog. Plemići su dobili korner u 52. minuti, a nakon njega Staniša Mandić koristi traljavost obrane Sarajeva i zabija svoj prvijenac u dresu mostarske momčadi.

Dvije minute kasnije uzvratilo je Sarajevo preko Hebibovića, ali njegov udarac brani odlični Brkić. Nakon toga, igra se ponovno primirila. Zrinjski je u potpunosti prepustio loptu domaćinima, te su se snažno koncentrirali na obranu kojoj Sarajevo nije moglo ništa.

Tek u 77. minuti Velkoski se našao u dobroj poziciji, ali loše puca i to je bio lagan plijen za Brkića. Razbijao je i Baka Slišković ritam Sarajeva s izmjenama te domaćini do kraja susreta nisu ozbiljnije zaprijetili iako se u finišu susreta Zrinjski susreo sa pravom opsadom svog gola. No, Mostarci su se obranili i odnijeli minimalnu, ali ogromnu pobjedu iz Sarajeva.

Ovom pobjedom aktualni prvaci države su se vratili u borbu za titulu jer su sada smanjili zaostatak za Sarajevom na šest bodova. Ujedno su Plemići učvrstili i tu drugu poziciju jer su pobjegli trećeplasiranom Širokom Brijegu (danas odigrao neriješeno 1:1 kod Zvijezde 09) na 11 bodova.