Zrinjski prosuo bodove u Mostaru: Plemići imaju velikih problema s neefikasnošću napadača

Piše D  /  03.03.2019., 04:03h

Aktualni prvaci države, nogometaši Zrinjskog i dalje ne znaju za pobjedu u drugom dijelu sezone. U 21. kolu Premijer lige BiH, Plemići su na Stadionu pod Bijelim Brijegom prosuli prijeko potrebne bodove odigravši 0:0 protiv Radnika iz Bijeljine.

Otvoreno se igralo u Mostaru, a u ranoj fazi utakmice to je više koristilo gostima koji su imali dvije velike prilike preko Hadžića i Pece, ali vratar Brkić je u oba navrata sačuvao svoju mrežu.

Prijetio je Zrinjski, ali njegovi pokušaji su obično odlazili pored gola. Nakon tih početnih inicijative, obje momčadi su usporile tempo te nismo previše vidjeli do kraja poluvremena koje i završava bez golova.

Na početku drugog dijela ponovno je Radnik bio opasniji, ali Brkić je fantastičan bio na ovom susretu. Vratar Plemića obranio je još jednu dobru priliku Đurića, a nekoliko minuta kasnije i Jakovljević je bio sjajan u obrani.

Do prve veće prilike momčadi Blaža Sliškovića u drugom poluvremenu čekalo se do 70. minute kada se Hajdarević našao u prilici nakon ubačaja Stojkića, ali i on je neprecizan.

Pokušao je Zrinjski zadnjih 20-ak minuta ići na sve ili ništa, stezali su obruč oko gostujućeg gola, ali obrana Radnika bila je na visini zadatka.

Kada već neće napadače, u šansi se našao Jakovljević nakon ubačaja Čurjurića. Branič Zrinjskog je bio nešto precizniji, ali nedovoljno jer u 84. minuti pogađa vratnicu. U 90. minut pokušao je i drugi stoper Zrinjskog Barišić, ali njegov udarac je izblokiran. Tražili su domaćini kazneni udarac jer su smatrali da je nogometaš Radnika igrao rukom, no sudac samo odmahuje.

Na kraju je i završilo 0:0 i Zrinjski se polako nakon tri godine oprašta od titule, jer vodeće Sarajevo sada bježi velikih 9 bodova.

A, da u Hercegovini danas ne vidimo pogotke pobrinuli su se GOŠK i Sloboda koji su u Gabeli također odigrali 0:0.

18. travanj 2024 02:21