Zrinjski poražen u derbiju na Grbavici: Željo ponovno imao pomoć sudaca

Piše D  /  05.08.2018., 10:08h

Nakon europskih avantura Željezničar i Zrinjski su se vratili domaćem prvenstvu i u sklopu 3. kola Premijer lige BiH odigrali derbi na Grbavici. Domaćini su se pred domaćim navijačima iskupili za loše igre protiv cipranskog Apollona i pobijedili najvećeg rivala u prvenstvu, mostarskog Zrinjskog s 2:0.

Željezničar je bio bolji u prvom poluvremenu, a trener gostiju Ante Miše već je u 16. minuti morao posegnuti za izmjenom. Laštro je ušao umjesto ozlijeđenog Barišića.

U 36. minuti Željezničar dolazi do vodstva nakon dosta sreće. Stevanović je ubacio prizemnu loptu, a na nju natrčava Veselinović koji napucava loptom Krpića i ona ulazi u mrežu.

U 41. minuti Željezničasr povećava prednost nakon kaznenog udarca. Iz nepostojećeg kaznenog udarca jer je Veselinović oboren izvan šesnaest metara. Siguran izvođač bio je Krpić.

Drugi dio susreta donio je Zrinjskom posijed lopte, ali aktualni prvaci su imali lošu kreaciju igre. Slabo su stvarali prilike i Željezničar se s lakoćom obranio. Ostalo je 2:0 i Željezničar se sada izjednačio sa Zrinjskim i Sarajevom na 6 bodova. Vodeći je Široki Brijeg sa 7 bodova.