Zrinjski poražen od Željezničara u Mostaru: Bekrić srušio bivši klub

Piše D  /  02.12.2020., 05:12h

Već na startu utakmice se vidjelo da igrače čeka izuzetno težak i natopljen teren poslije žestoke kiše koja je padala cijeli meč. Kako je susret odmicao uvjeti su postajali sve gori.

Poslije početnog ispitivanja snaga prvo uzbuđenje vrijedno spomena viđeno je u 13. minuti. Stevanović je šutirao, lopta je pogodila jednog od igrača Željezničara, promijenila smjer i završila pored gola.

Todorović je bio taj koji je uputio prvi šut u okvir gola. Igrala se 16. minuta kada je bez problema Erić zaustavio njegov šut.

U 27. minuti dobra kombinacija domaćih, Todorović je ostao u jedan na jedan situaciji sa Stevanovićem nakon čega je izborio korner poslije kojeg nije bilo opasnosti.

Bolju igru na terenu Zrinjski je okrunio u 28. minuti. Bilbija je odlično ispratio jedan pas Čorluke, izašao sam pred Erića i zakucao loptu u mrežu za svoj deveti ligaški gol u sezoni.

Nakon primljenog gola gosti su se probudili, uspjeli su napraviti kakvu-takvu ravnotežu na terenu, ali nisu prijetili. U finišu prvog dijela dobar slobodnjak je izveo Ibanez, lopta je otišla zamalo pored stative, piše SportSport.ba.

Na startu drugog dijela Amar Osim pravi već ranije viđeni potez. U igru je ubacio iskusnog Bekrića, dok je Bojo bio taj koji je napustio igru.

U 49. minuti nakon kornera za Željezničar igrači Plavih su mogli zabiti, ali su na drugoj stativi promašili loptu. Dvije minute kasnije Mašić je uspio iščeprkati jednu loptu i šutirati, lopta je završila u korneru poslije kojeg je Erić nekako uhvatio loptu.

Plavi su stvari na početak vratili u 58. minuti. Bekrić je izveo korner, a na drugoj stativi se najbolje snašao Miletić.

Uslijedio je period igre između dva kaznena prostora. Obojica trenera su napravili određene izmjene, a Željezničar je u tim trenucima na terenu djelovao kao bolji tim. U 69. minuti prijetio je Veselinović, ali je lopta otišla pored stative.

Prvi žuti karton na meču viđen je u 73. minuti. Dobio ga je Jakovljević koji je na ivici kaznenog prostora oborio Lendrića. Iz slobodnjaka je šutirao Bekrić, ali je Brkić sjajnom paradom spasio svoj gol.

Utakmica je odlučena u posljednjim minutama. Poslije kontre lopta je stigla do Bekrića koji se namjestio lijepo na šut i pogodio za 1:2. Na kraju velika pobjeda Željezničara nakon odličnog izdanja u drugom poluvremenu.

19. travanj 2024 15:58