Zrinjski ponovno neefikasan, ali je uspio svladati Slobodu

Piše D  /  22.08.2020., 11:08h

Ponovo je bilo evidentno da nogometaši Zrinjskog imaju ogromnih problema s pretvaranjem dobrih prilika u pogotke. Bio je to slučaj u prvom kolu protiv Olimpika (1:0), u narednim nekim mečevima, a evo i večeras protiv Slobode.

Iako su stvorili dobar broj velikih prilika, samo jednom su domaći postigli pogodak i ponovo je, baš kao i protiv Olimpika u prvom kolu u sličnoj utakmici, junak bio mladi Mašić.

On je dobio povjerenje trenera Žižovića od prve minute, a iskupio se nakon samo 20-ak minuta igre. Todorović je prvo šutirao, Golubović obranio, lopta se opet odbila do Todorovića, koji nesebično dodaje Mašiću, a ovaj pogađa, piše SportSport.ba.

Prije tog gola Mašića Zrinjski je imao nekoliko prilika. Bilbija je imao dvije dobre šanse, oprobao je udarac i Filipović. Tek u 30. minuti prva opasnost pred golom Mostaraca, ali je udarac Dženisa Beganovića glavom bio loš.

Pet minuta prije polaska na odmor Tomašević je zatresao stativu gola domaćih, a onda i Beganović iz dobre pozicije šutira preko gola. Prije kraja prvog dijela lako je moglo biti 2:0. Filipović se našao u kontri, krenuo je da doda do Mašića, lopta pogađa u jednog igrača Slobode i skreže prema golu, a Golubović velikim naporom stiže do lopte.

Na startu drugog dijela dobar ubačaj Filipovića, Mašić glavom šutira, Golubović brani. Naredni pokušaj zabilježen je tek u 68. minuti, kada je Bilbijin udarac s 20-ak metara obranio Golubović, a ubrzo nova šansa za ofenzivca Zrinjskog, no ostalo je 1:0.

Sloboda je u nastavku imala svoje prilike, djelovala izuzetno opasno, ali Tuzlaci nisu uspjeli da dobru igru krunišu golom koji bi im omogućio barem jedan bod.

Zrinjski se provukao do nove pobjede i sa sedam bodova je šesti na ljestvici, a u sljedećem kolu dočekuje Mladost. Slobodi je ovo bio već treći poraz u petom meču ove sezone, a za sedam dana na Tušanj joj stiže izuzetno kvalitetna ekipa Širokog Brijega.

26. travanj 2024 07:16