ZRINJSKI POBIJEDIO UTRECHT!!! Plemići nakon produžetaka slomili Nizozemce za povijesnu pobjedu

Piše Toni Raspudić  /  01.08.2019., 09:08h

Nikada se u Mostaru s većim nestrpljenjem nije čekala jedna utakmica kao ovaj uzvrat drugog pretkola Europske lige. Nakon što je Zrinjski kod Utrechta izvukao remi od 1:1, cijeli grad je sanjao taj prolaz u sljedeću rundu i disao za Plemiće. 10 tisuća gledatelja je došlo je podržati svoje nogometaše, a i taj broj bi bio puno veći da je Stadion pod Bijelim Brijegom mogao pružiti veći kapacitet. Danima se u gradu na Neretvi pričalo samo o ovom susretu, znali su to i nogometaši Zrinjskog koji su večeras uz veliku podršku s tribina odigrali povijesnu utakmicu i nakon produžetaka pobijedio s 2:1 te se s ukupnih 3:2 plasirao dalje!!!

Prvo poluvrijeme je u potpunosti pripalo Utrechtu koji je od samog početka krenuo po taj pogodak. Većim dijelom se igralo na polovici Zrinjskog, ali gosti iako su imali inicijativu nisu previše prijetili Brkiću. Tek u 17. minuti vrijedi spomenuti pokušaj Klaibera, ali vratar Zrinjskog sjajnom paradom izbija loptu u korner.

Nakon tog kornera Guwara je pokušao iz daljine, ali njegov udarac odlazi preko gola.

Zrinjski je prvu priliku imao u 28. minuti kada je Hadžić pokušao s nekih 25 metara, ali gostujući vratar bez većih problema kroti tu loptu. Iako je Utrecht bio taj koji je imao više od igre, najbolju priliku imao je Zrinjski u 43. minuti. Čirjak je ostao sam na 15 metara, imao sve vrijeme da se namjesti, ali njegov udarac odlazi tik pored desne vratnice.

I što reći za sljedeću minuti. Finski sudac Munukka nije svirao prekršaj nad Govedaricom, ali zato jeste na drugoj strani kada je Jakovljević zaradio i žuti karton. Iz tog slobodnog udarca je Utrecht i poveo u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Gustafson je pucao po sredini gola, činilo se kako Brkić bez problema hvata tu loptu, ali mu ona ispada iz ruku ulazi u gol te Nizozemci na odmor odlaze s prednošću koja ih je i vodila u 3. pretkolo.

Kako je prvo poluvrijeme pripalo Utrechtu, tako je početak drugog u potpunosti bio na strani Plemića. Uz gromoglasnu podršku s tribina Zrinjski je stjerao goste na svoju polovicu i stezao obruč oko protivničkog gola.

I onda u 65. minuti Kadušić sjajno ubacuje u kazneni prostor, a Hadžić u maniru najboljih napadača, bez gledanja, fantastično zabija za poravnanje rezultata i totalnu eksploziju oduševljenja na Stadionu pod Bijelim Brijegom.

Taj rezultat od 1:1 vodio je utakmicu u produžetke, a to kao da se nije dopalo gostima koji su ponovno preuzeli inicijativu. No, najbolju šansu u tom periodu imao je Zrinjski u 84. minuti kada se Hadžić namjestio na desnu nogu, ali u posljednji trenutak obrana gostiju izbacuje u korner. Iz tog kornera Barbarić glavom puca preko gola.

Na kraju 90. minuti završilo je 1:1 i utakmica je otišla u produžetke.

Prvu priliku u produžetku imao je Utrecht i to ponovno Gustafson iz slobodnog udarca. Ali, ovog puta Brkić sjajnom paradom brani njegov udarac. Ponestajalo je snage kod nogometaša Zrinjskog i defenzivnom igrom su željeli dočekati jedanaesterce. Nije to bio pritisak Utrechta kao u prvoj utakmici kada je Zrinjski finiš igrao praktički s 10 igrača jer se Govedarica ozlijedio, a Vukas nije više imao izmjena. No pred kraj prvog produžetka ponovno je Zrinjski završio u istoj siituaciji. Ovog puta Rugaševića je svladao umor, ali je stisuo zube i nastavio i u drugom produžetku.

U 111. minuti trenutak za pamćenje! Šovšić je ubacio loptu za Mandića, ali Jensen prvi stiže do nje i nespretno pogađa gredu, a u nastavku uporni Mandić dolazi do lopte i šalje ju u mrežu. Totalna ludnica na tribinama pod Bijelim Brijegom i Zrinjski je bio na korak od prolaska u 3. pretkolo!!!

U 118. minuti zastale su tribine jer je Utrecht zatresao mrežu, ali finski sudac je ovog puta dosudio očigledan prekršaj nad Brkićem i gol je poništen.

Zrinjski se do kraja obranio i velika fešta koja će trajati do dugo u noć je mogla započeti. Zrinjski je u 3. pretkolu Europske lige, a tamo ga čeka švedski Malmo koji je s ukupnih 5:4 prošao Domžale.

16. travanj 2024 23:24