Zrinjski obranio titulu najboljeg kluba Herceg-Bosne

Piše D  /  10.02.2019., 07:02h

Dva najbolja hercegovačka kluba, ali i trenutno dva najbolja kluba države, HKK Široki i HKK Zrinjski odigrali su na Pecari finalnu utakmicu Kupa Herceg-Bosne.

U hercegovačkom derbiju, baš kao i u prvenstvenom susretu u Mostaru ove sezone, slavio je Zrinjski s

Nije to bila neka briljantna košarka, ali derbi je svakako bio zanimljiv. U prve dvije četvrtine gledali smo izjednačenu košarku, a tome najbolje svjedoči rezultat prije odlaska u svlačionice 41:41.

Aktualni prvak BiH i aktualni osvajač Kupa Herceg-Bosne je bolje ušao u drugo poluvrijeme. Zrinjski treću dionicu otvara sa serijom 6-0 i bježi na 41:47, a do kraja četvrtine Plemići povećavaju na dvoznamenkastu prednost i uoči posljednjih 10 minuta vode s 55:65. I posljednju dionicu momčad Hrvoja Vlašića bolje otvara, a pet minuta do kraja imaju i plus 16 (62:78) i bilo je jasno kako će Mostarci doći do pobjede. Na kraju je završilo

Pokazao je Zrinjski kako je i dalje broj 1 hercegovačke košarke, ali mlada momčad Danijela Jusupa svakako ima velikog potencijala da pomrsi račune iskusnijim Plemićima u budućnosti, možda i skorijoj.

Zrinjski se ovom pobjedom plasirao i u završnicu Kupa BiH, koji od ove sezone nosi naziv Kup “Mirze Delibašića”.

Mostarce su do ove pobjede predvodili Marko Ramljak s 20, te Todorović i Miličević s po 18 koševa.

Kod Širokog su najefikasniji bili braća Drežnjak. Mateo je ubacio 15, a Dario 14, baš kao i Filipović.

26. travanj 2024 03:22