Zrinjski na minus tri: Plemići slavili u Zenici, Sarajevo poraženo u Siminom Hanu

Piše D  /  11.05.2019., 07:05h

31. kolo Premijer lige BiH ponovno je unijelo dramu u finišu sezone i borbu za titulu. Vodeće Sarajevo je poraženo kod Tuzla Cityja dok je drugoplasirani Zrinjski slavio u Zenici kod Čelika te ponovno ostao u igri za obranu titule.

Otvoreno se igralo u Zenici, a do prve velike prilike došao je Zrinjski već u 5. minuti udarac Šovšića brani Pavlović. U nastavku Mandić izlazi sam pred domaćeg vratara, ali puca pored gola.

Nekoliko minuta kasnije Stanić je sa sedam metara nakon ubačaja Kadušića glavom pucao pored gola i na odmor se odlazi bez golova.

Kada već ne ide napadače Zrinjskog da Plemići dođu do vodstva pobrinuli su se domaćini, točnije Ćubura koji pogađa vlastitu mrežu u 61. minuti za 0:1 Mostaraca.

U istoj minuti Tuzla City je nakon lijepog udarca Hasanovića povela protiv Sarajeva i ponovno zakomplicirala borbu za prvaka.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i Zrinjski je tako došao Sarajevu na tri boda zaostatka. Do kraja prvenstva su ostala još samo dva kola, a Sarajevu će za potvrdu titule biti potrebna jedna pobjeda jer imaju puno bolju gol razliku od Plemića.

Zrinjski u sljedećem kolu na svom stadionu dočekuje Tuzla City, a u posljednjem kolu ide na gostovanje Zvijezdi 09, dok Sarajevo u sljedećem kolu dočekuje Zvijezdu 09, a u posljednjem ide u Gabelu kod posljednjeplasiranog GOŠK-a.

Čini se kako će Plemići još više žaliti za nekoliko propuštenih prilika u prijašnjim kolima. Poraz na Pecari protiv Širokog Brijega i dva promašena penala za dvije pobjede protiv Mladosti i Radnika ipak su bili pogubni za momčad Blaža Sliškovića.

U 31. kolu Mladost je porazila Široki Brijeg na svom terenu s 1:0 golom Guzine, a Željezničar je slavio u Bijeljini kod Radnika također s minimalnih 0:1 golom Zeca. Tako je Željo prišao Širokom na tri boda, ali to sada ne igra neku važnu ulogu jer momčad Goce Sedloskog bježi Radniku 9 bodova i osigurali su plasman u Europsku ligu.

20. travanj 2024 06:26