Zrinjski i Sloboda remizirali, Olimpik preokrenuo protiv Tuzle

Piše D  /  28.11.2020., 03:11h

Sloboda je tako nakon remija protiv Željezničara uzela bod i Mostarcima.

U prvom poluvremenu, Zrinjski je stvarao velik pritisak, imao je značajan posjed lopte u svojim nogama, ali nikako nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti domaćeg vratara Golubovića.

Propustili su Plemići nekoliko prigoda preko Mašića, Ibaneza i Zlomislića, ali rezultat se nije mijenjao. S druge strane Tuzlaci, koji su bili u podređenom položaju po pitanju posjeda lopte, vrebali su prigode iz kontri i pogreške obrane gostiju, a to im se moglo isplatiti u dva navrata preko Husejinovića.

U nastavku Zrinjski je krenuo puno odlučnije. U 55. minuti Mašić se ponovno našao u sjajnoj prigodi, ali njegov udarac još bolje brani Golubović. Vratara domaćih pokušali su nešto kasnije udarcima iz daljine iznenaditi Bilbija, Zlomislić i Trebotić, ali lopta nije odsjela u okviru gola Golubovića.

Zrinjski je do kraja susreta napadao i tražio pogodak, ali nakon 10 uzastopnih pobjeda protiv Tuzlaka, ovaj put je suret ovih dvaju klubova završio bez pobjednika.

SLOBODA: Golubović, Jusić, Devedžić, Husejinović (od 90. Ristić), Beganović, Tomašević, Kurtalić, Alić (od 69. Mujagić), Maksimović (od 79. Uzelac), Osmić, Predragović

ZRINJSKI: Brkić, Ćorluka, Zlomislić, Ivančić (od 76. Govedarica), Mašić (od 86. Kunić), Bekić, Jakovljević, Ibanez, Trebotić, Enin (od 67. Todorović), Bilbija

U drugom susretu današnjeg programa koji je započeo u 13 sati, na stadionu Otoka u Sarajevu, domaći Olimpik i Tuzla City odigrali su dosta zanimljivu utakmicu, u kojoj je sarajevska momčad na kraju nakon velikog preokreta slavila s 3:2. Pogotke za domaće postigli su Osmanović (5′ s 11m, 86′ s 11m) i Šišić (76′), a za Tuzlake Džafić (3′) i Badji (58′).

Danas još igraju Velež i Sarajevo u Mostaru, te Borac i Široki Brijeg u Banjoj Luci. Podsjećamo kako je sarajevski Željezničar u petak na gostovanju kod Mladosti u Doboju kod Kaknja slavio s visokih 4:0, piše JabukaTv.

17. travanj 2024 00:32