Zrinjski diktirao tempo na Koševu, a Sarajevo golom Tatara slavilo na otvaranju nove sezone

Premijer liga BiH: Sarajevo - Zrinjski 1:0

srp 21, 2019

Minimalna pobjeda Sarajeva u najvećem derbiju bh. nogometa

Aktualni prvaci Premijer lige BiH, ekipa Sarajeva novu je sezonu otvorila pobjedom od 1:0 na Koševu protiv najvećeg rivala Zrinjskog. Jedini pogodak djelo je najboljeg igrača Bordo tima, Benjamina Tatara u 46. minuti susreta.

Mostarci su bili bolja momčad u prvom poluvremenu i većim dijelom su oni kontrolirali igru na polovici Sarajeva, a prvi je zaprijetio Čurjurić dalekometnim šutem koji odlazi pored gola.

No, prvu veliku priliku imali su domaćini u 10. minuti kada je sijevnula kontra po lijevoj strani, a lopta dolazi do Šišića koji pogađa gredu. Jakovljević je nakratko otklonio opasnost, a na loptu natrčava Tatar i šalje ju pored gola.

Nakon te prilike Zrinjski je u potpunosti preuzeo konce igre, a samo tri minute kasnije uslijedila je velika prilika za Plemiće. Nakon sjajne akcije Šovšića i Govedarice, ali Kovačević izlazi s gola i otklanja opasnost.

U 25. minuti Hadžić je oprobao šut, ali lopta odlazi malo pored gola, a u 38. minuti ponovno su gosti zaprijetili, ovog puta iz slobodnjaka, ali u posljednji trenutak igrač Sarajeva izbija loptu ispred Govedarice u korner te se na odmor odlazi bez golova.

Tek što se krenulo s centra u drugo poluvrijeme Sarajevo je povelo. Tatar je odlično prošao po lijevoj strani, a njegov udarac se malo odbija i od Barbarića te matira Brkića za erupciju oduševljenja na Koševu.

Zrinjski se nakon primljenog pogotka brzo pribrao i ponovno je imao dominaciju na terenu, ali se Sarajevo sjajno branilo i pravih prilika nije bilo. U nastavku smo gledali dosadnu utakmicu. Sarajevo se zadovoljilo minimalnim vodstvom i još se više povuklo, a Zrinjski, iako je imao posjed, nije stvorio niti jednu pravu priliku do kraja susreta.

Sarajevo je moglo i do veće pobjede kada se Velkoski u 90. minuti našao u dobroj prilici, ali Zrinjski se obranio.

Tako je Sarajevo slavilo s 1:0 i došlo do tri boda protiv najvećeg rivala na početku sezone. No, i trener Zrinjskog Hari Vukas može biti barem malo zadovoljan nastupom svojih igrača jer rijetko koja ekipa može ovako diktirati tempo na Koševu protiv Sarajeva.

Article_Bottom_970x250