Zrinjski Blitzkriegom Ivančića svladao Slobodu nakon preokreta

Piše D  /  20.03.2021., 08:03h

Već u prvoj minuti veliki šok za domaćine. Bivši Plemić Abid Mujagić doveo je Slobodu u vodstvo nakon velike pogreške Krešića.

I kada se činilo d aje Zrinjski uspostavio inicijativu nakon primljenog gola, Tuzlaci su mogli i do drugog pogotka, ali Miškićev šut glavom odlazi tik pored vratnice.

Zrinjski je najveću priliku imao u 33. minuti kada je nakon kornera udarac Juranovića s gol crte obranio bek Islamović.

Do kraja poluvremena Mostarci su još dva puta zaprijetili i to preko Bašića. Prvi put udarac mu je obranio Golubovića, dok je u drugom pokušaju pucao pored gola.

Na startu drugog djela Jakirović je ubacio Ibaneza i Ivančića umjesto Krešića i Filipovića i to se pokazalo u nastavku kao pun pogodak.

U 57. minuti Zrinjski je preko Josipa Ivančića došao do poravnanja. Nakon lijepe akcije Bašić je ubacio, a Ivančić glavom trese mrežu gostiju.

Ivančić je bio živa napast po Slobodu nakon što je ušao u igru. U 61. minuti mu je Golubović obranio udarac, ali već u sljedećem napadu nakon ubačaja Juranovića ponovno je Ivančić na pravom mjestu i svojim drugim golom donosi preokret Zrinjskom.

Plemići su nastavili s dominacijom i u nastavku, a dileme oko pobjednika riješene su u 71. minuti. Ivančić se odužio Juranoviću asistencijom tako što mu je glavom spustio loptu, a udarac krila mostarske momčadi se odbio od jednog igrača protivničke momčadi, promijenio smjer i završio u mrežu.

Nakon sigurnog vodstva od 3:1 Zrinjski je rutinski priveo meč kraju i zasluženo slavio.