Zoran Mamić srušio River Plate i ušao u finale Svjetskog prvenstva

Piše D  /  18.12.2018., 08:12h

Nakon što je preuzeo Al Ain od Zlatka Dalića, Zoran Mamić je također dokazao kako su hrvatski treneri itekako priznati u Aziji. U polufinalu Svjetskog klupskog prvenstva, domaćin natjecanja Al Ain je porazio južnoameričkog diva River Plate boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je u regularnom dijelu i nakon produžetaka završilo 2:2.

Veliki je ovo uspjeh i velika senzacija kluba iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Al Ain je prvi došao do vodstva već u 3. minuti kada nakon kornera Berg pogađa za 1:0. No, brzo se River oporavio od početnog šoka i u 16. minuti na semaforu je već bilo 1:2 nakon dva pogotka Borrea.

Početkom drugog poluvremena Caio je poravnao na 2:2 i pokazalo se kako je to bio i konačan rezultat. Treba spomenuti kako je Martinez u 69. minuti promašio penal za osvajača Cope Libertadores.

U produžecima nismo previše vidjeli. River je bio bolji, ali su domaćini imali ogromnu priliku u samom finišu drugog produžetka kada vratar Armani spašava River nakon prekida.

No, u lutriji jedanaesteraca ih nije mogao spasiti. Imao je Armani nekoliko puta loptu na ruci, ali svi izvođači Al Anina su na kraju bili precizni, dok je tragičar Rivera bio iskusni Enzo Perez kojem je Eisa obranio penal (5:4).

Al Ain je tako velikom senzacijom ušao u finale Svjetskog klupskog prvenstva, a tamo će čekati boljeg iz polufinalnog susreta Real Madrida i japanske Kashime.

24. travanj 2024 15:33