Željezničar i na Grbavici svladao estonsku Narvu

Piše D  /  18.07.2018., 08:07h

Nogometaši Željezničara lagano su se obračunali i u drugoj utakmici 1. pretkola Europske lige protiv estonske Narve Tras. Željezničar je na Grbavici pobijedio s 3:1 i tako s ukupnih 5:1 prošao dalje.

Već u 5. minuti gosti su poveli preko Plotova koji natrčava na odbijenu loptu i šalje ju u mrežu za 1:0. No, bilo je to sve što su gosti uspjeli napraviti.

Nakon primljenog pogotka sarajevska momčad je preuzela inicijativu i stvorili nekoliko dobrih prilika. Do izjednačenja su došli u 25. minuti kada Zajmović uz postiže pogodak. Pomoćni sudac je u ovoj situaciji signalizirao glavnom kako je lopta ipak prešla gol-liniju.

Samo četiri minute kasnije Željezničar dolazi do preokreta. Nakon ubačaja iz kornera, gostujući vratar očajno reagira, a sve to koristi Krpić koji neometan zabija za 2:1.

U drugom poluvremenu viđeno je manje uzbuđenja što je i razumljivo. Željezničar nije imao ambicije za prevelikim napadima, dok gosti jednostavno nisu imali kvalitetu učiniti nešto više u ovoj utakmici.

I s pola snage Željezničar u 83. minuti dolazi do trećeg pogotka. Veselinović je uposlio Krpića koji izlazi sam na vratara gostiju, zaobilazi ga i šalje loptu u praznu mrežu za konačnih 3:1.

Željezničar će u drugom pretkolu Europske lige odmjeriti snage s boljim iz susreta ciparskog Apollona i litvanskog Strumbrasa. U prvom susretu Strumbras je na svom terenu slavio s 1:0.

27. travanj 2024 01:53