Željezničar deklasirao Slobodu i preuzeo vrh ljestvice

Piše D  /  09.11.2019., 06:11h

Susret je odigran po kiši i raskvašenom terenu, a bolje su se u početku snašli gosti koji su imali laganu terensku inicijativu, mada u prvih 15 minuta nije bilo izglednih prilika za gol.

I onda neočekivan i nesvakidašnji pogodak za vodstvo Željezničara upravo u 15. minuti. Nakon kornera stvorila se gužva, sudarili su se Almir Bekić i Kemal Osmanković, i dok je igrač Slobode ležao na zemlji, lopta je ubačena do Osmankovića koji je potom poslao u mrežu – 0:1.

Igrači Slobode okružili su suca Dragana Petrovića tražeći faul nad Bekićem,ali odluka nije promijenjena i Tuzlaci su krenuli s centra.

Odmah u sljedećoj minuti Amar Beganović je s oko 20 metara snažno šutirao, ali je lopta otišla pokraj gola.

U 26. minuti zamalo da Željezničar poveća vodstvo. Nakon slobodnjaka Semir Štilić je s više od 20 metara zatresao gredu.

U 28. minuti još bolja situacija za goste. Sinan Ramović je izišao sam pred golmana, Lakić je obranio udarac, odbijenu loptu s desetak metara šutirao je Sulejman Krpić, ali je na gol crti pogodio Slobodinog stopera Emira Jusića.

Prvu pravu priliku Tuzlaci su imali u 30. minuti. Toni Livančić je silovito šutirao, a loptu je neko iz obrane "plavih s Grbavice“ izbacio u korner.

Novu priliku Tuzlaci su imali u 32. minuti kada je Omar Pršeš sjajno nabacio pred gol, a Amar Bekić je zakasnio, propustivši priliku da s par metara loptu ubaci u mrežu.

Fenomenalan pogodak u 52. minuti postigao je Semir Štilić. Primio je loptu na sredini terena Tuzlaka, u trku je prevario najprije  Armina Hodžića, potom Armina Jusića, Adnana Salihovića i Almira Bekića, a zatim je majstorski sa 16 metara lobovao istrčalog golmana Nikolu Lakića za 0:2.

Treći pogodak gosti su postigli u 78. minuti, kada je na asistenciju Štilića mrežu Lakića zatresao Sulejman Krpić, a definitivan "potop" Tuzlaka dogodio se u 89. minuti kada je konačan rezultat postigao Dženan Zajmović, za veliku pobjedu Željezničara i preuzimanje vrha prvenstvene tablice.

Sloboda je ovim porazom ušla u dugu seriju od osam utakmica bez pobjede, a za to vrijeme osvojila je samo dva boda i predstoji joj grčevita borba za opstanak, prenosi FENA.

19. travanj 2024 10:01