Vukas: "Zbog ovih navijača i ovog grada imamo obvezu dati svoj maksimum u sutrašnjoj utakmici!"

Piše D  /  31.07.2019., 12:07h

Nakon odličnog rezultata u Nizozemskoj u prvoj utakmici 2. pretkola Europske lige i remija s Utrechtom od 1:1, pred nogometašima Zrinjskog je uzvrat na domaćem Stadionu pod Bijelim Brijegom.

Iz mostarskog kluba su svjesni kako se radi o kvalitetnom protivniku, ali smatraju i kako pred domaćim navijačima imaju šanse izboriti prolaz. Na press konferenciji uoči uzvrata novinarima su se obratili trener Hari Vukas i dokapetan Slobodan Jakovljević.

"Imamo jako kvalitetan rezultat iz prve utakmica, ali rekao sam i prije kako on ne mora ništa značiti. Sutrašnjih 90. minuta treba dobro pripremiti, znamo njihovu kvalitetu, znamo što nam mogu napraviti. Ali, vjerujte mi, dobro se pripremamo za tu utakmicu. Sinoć smo bili na druženju s navijačima na jednom kvartovskom turniru (Liga MZ Grada Mostara) i zbilja sam osjetio jednu veliku sinergiju kako ovaj grad diše za ovaj klub. Zbilja je bilo prekrasno, mnogo ljudi, roditelja s djecom, puno slikavanja i baš se osjeti jedna topla, prava atmosfera zajedništva gdje navijači i grad dišu s klubom i žele taj uspjeh. Upravo zbog tih ljudi, navijača i ovog grada, mi imamo obavezu, ne da obećamo prolaz, već da garantiramo kako ćemo dati svoj maksimum. Budite uvjereni da će svi momci koji budu istrčali na travnjak dati sve od sebe za uspjeh HŠK Zrinjski", kazao je trener Vukas te nastavio:

"Što se tiče dojmova iz prve utakmice, mogu reći kako je Utrecht kvalitetna ekipa, ali ja se ne mogu oteti dojmu kako smo mi imali 60 jako kvalitetnih minuta gdje nismo bili u panici. Bilo je par situacija, što je i normalno da se dogodi, bila je koja greška, bilo je šansi za njih, ali mi u stožeru smo jako zadovoljni onim što smo mi prezentirali većim dijelom utakmice. Imali smo problem zadnjih 20 minuta kada smo izvršili tri izmjene i kada se ozlijedio Govedarica. Mi smo tih zadnjih 20 minuta praktički igrali s igračem manje jer Miljan nije mogao sudjelovati u igri. Prije toga smo izvršili dvi planske izmjene, ali se dogodila i ta ozljeda Jakovljevića koja nas je poremetila. Da smo imali pravo na još jednu izmjenu, mi bi ubacili Čurjurića, gurnuli Šovšića malo naprijed i sigurno bi taj finiš utakmice izgledao drugačije. Ono što je najbitnije je da smo mi vidjeli kako možemo igrati protiv njih. Naravno potrebno je srce i motivacija, ali treba upotrijebiti i glavu te znati kada se braniti, a kada napasti. Rekao sam i prije prve utakmice kako je kompaktan defenzivni blok baza svega jer mi imamo kvalitetne igrače naprijed i za pobjeći i za pas igru.

U drugoj utakmici mi očekujemo da će oni igrati isto kao što su igrali i u prvoj utakmici. Oni su u Utrechtu izveli ultra napadačku momčad s praktički tri vezna od kojih ni jedan nije nekih većih defenzivnih sklonosti i jednostavno su tako igrali kroz pripreme. Tako da očekujem kako će i sutra ofenzivno istrčati. Sada zavisi od igre i rezultata kako će se to mijenjati, ali mislim kako oni i ne znaju drugačije igrati neko napadački. Vidio sam u njihovim izjavama poslije utakmice kako su oni uvjereni u taj prolaz, da su puno kvalitetniji, da smo mi postigli taj jedan gol, a oni imali puno više šansi, što jesu... No, ne bi to bilo loše da nas podcijene i budu samouvjereni u prolaz.

Imali smo između ovih susreta i utakmicu s Veležom iz koje se može izvući puno pozitivnih stvari. Možda su ljudi očekivali veću pobjedu, ali kada smo sagledali poslije utakmice situaciju, puno više je bilo onih stvari koje vuku na pozitivu. Dobili smo u jednoj teškoj utakmici, ali to je slatka pobjeda, bitna za naše navijače, za grad, bilo je igrača koji su odigrali svoje prve minute ove sezone i treći plus je što nismo koristili neke važne igrače i što smo ih uspjeli odmoriti.

Znate da Vam sastav neću reći, mogu samo reći kako su svi zdravi i svi su u kadru za utakmicu", zaključio je Vukas.

Slobodan Jakovljević izašao je zbog ozljede u prvoj utakmici s Utrechtom, propustio gradski derbi s Veležom, ali je spreman za uzvrat.

"Ne bih nešto previše pričao, samo bih se nadovezao na trenerove riječi da razmišljamo pozitivno. Ne mogu previše govoriti o utakmici, jednostavno će ona sutra sve pokazati. Četiri godine sam ovdje, igrali smo protiv Legije, Maribora i Spartaka te je uvijek nedostajao taj djelić sreće da prođemo u narednu rundu. Utrecht je jako kvalitetna ekipa i na nama je damo svoj maksimum. Sada, što će biti, to ne mogu da predvidim, ali nadam se kako ćemo uz podršku naših navijača doći do pozitivnog rezultata. Mogu reći kako sam se odmorio za ovaj susret i kako sam spreman. Izašao sam u Nizozemskoj, osjetio sam bol u zglobu, bio mi je malo nateknut. No, odmorio sam tri dana, radio terapije te krenuo s treninzima i sada ne osjećam ništa i spreman sam za utakmicu", kazao je Jakovljević.

Uzvratna utakmica između Zrinjskog i Utrechta na rasporedu je u četvrtak od 19:00 sati.

19. travanj 2024 02:34