Vratila se njemačka Bundesliga: Tin Jedvaj zabio u porazu Augsburga od Brekalovog Wolfsburga

Piše D  /  16.05.2020., 05:05h

Iako nije bilo navijača na tribinama (do 300 ljudi), mogli smo biti zadovoljni prikazanom igrom na terenu.

Borussia Dortmund - Schalke 4:0

U derbiju kola, Borussia Dortmund je razbila Schalke s 4:0. Mladi norveški napadač Haaland odmah je nastavio tamo gdje je stao prije pauze. U 29. minuti doveo je Borussiju u vodstvo nakon asitenije Hazarda. Bio je to 10 pogodak Norvežanina u 9. nastupu za Dortmund.

U finišu prvog poluvremena Guerreiro je povećao prednost na 2:0, a u nastavku je, točnije u 48. minuti Thorgan Hazard povisio rezultat na 3:0. Ako je i bilo neke dileme o pobjedniku one su otklonjene u 63. minuti kada Guerreiro svojim drugim golom na susretu zabija za 4:0.

Augsburg - Wolfsburg 1:2

Najzanimljiviji susret za nas bio je onaj između Augsburga i Wolfsburga gdje se s obje strane našao po jedan Hrvat. Tin Jedvaj je igrao za domaćine, a Josip Brekalo za goste.

Završilo je 1:1, a poveo je Wolfsburg u 43. minuti golom Steffena. Izjednačenje Augsburgu u 54. minuti donosi Tin Jedvaj sjajnim golom glavom. Bio je to drugi pogodak hrvatskog braniča u prvenstvu. Mada su neki ovaj pogodak upisali i kao autogol Brooksa.

Gol pogledajte OVDJE!

Ipak u sudačkoj nadoknadi Wolfsburg odnosi čitav plijen golom Ginczeka.

Jedaj je odigrao cijeli susret, a Brekalo je izašao u 61. minuti.

Hoffenheim - Hertha 0:3

Hertha je pomalo neočekivano razbila Hoffenheim u gostima s 0:3. Iako su domaćini dobro izgledali u prvom poluvremenu, problemi za Hoffenheim su počeli u nastavku i to autogolom Akpogume u 58. minuti. Dvije minute kasnije Vedad Ibišević povećava na 0:2. Bio je to četvrti pogodak iskusnog bh. napadača u prvenstvu.

Konačan rezultat 0:3 u 64. minuti postavlja Cunha.

Andrej Kramarić nije bio u rosteru Hoffenheima zbog ozljede.

RB Leipzig - Freiburg 1:1

Čini se kako ćemo i ove sezone u Bundesligi za titulu prvaka gledati borbu između dva kluba; Bayern Munchena i Borussije Dortmund. Iako smo još daleko od raspleta činjenica je da Red Bull Leipzig posustaje. Upisali su novi remi u utakmici u kojoj su bili apsolutni favoriti. Bili su i puno bolji na terenu, ali kakva im korist kada je Freiburg iz svog jednog jedinog udarca u okvir gola stigli do vodstva. Gulde je zabio u 34. minuti.

Freiburg je dugo odolijevao napadima Leipziga, ali u 77. minuti Poulsen donosi bod Leipzigu. No, mala je to utjeha za momčad Juliana Nagelsmanna koja je imala čak 22 udarca prema golu.

Dani Olmo je cijeli susret proveo na klupi.

Jedini susret koji je završio bez golova je onaj između Fortune i Paderborna.

21. travanj 2024 18:02