Vragovi do šeste uzastopne pobjede, Liverpool slavio u najboljoj utakmici sezone

Piše D  /  19.01.2019., 06:01h

Manchester United je produžio pobjednički niz na šest prvenstvenih utakmica pod vodstvom Ole Gunnara Solskjaera svladavši na Old Traffordu Brighton s 2:1. Za razliku od ere Josea Mourinha sada United igra lepršavo i napadački te od samog starta ide napadački na pobjede.

No, na vodeći pogodak su čekali do 27. minute i zabijaju ga iz jedanaesterca sigurnim izvođenjem Paula Pogbe. Baš kao i United i Pogba se preporodio odlaskom Portugalca, a preporodio se i Rashford koji je u 42. minuti promiješao obranu Brightona i pogodio za 2:0. U drugom poluvremenu gosti su smanjili na 2:1 golom Grossa, ali do izjednačenja nisu mogli te se Crveni vragovi polako primiču pozicijama koje vode u Ligu prvaka.

Nogometaši Liverpoola također su upisali slavlja s jednim golom razlike. Momčad Jurgena Kloppa pobijedila je u pravom festivalu golova na Anfieldu Crystal Palace s 4:3. Gosti iz južnog Londona su prvi došli do vodstva golom Townsenda, ali Liverpool u rezultatski egal vraća Mo Salah golom u prvoj minuti drugog poluvremena. Već u 53. minuti Redse do preokreta dovodi Firmino, a u 65. minuti Palace poravnava golom Tomkinsa nakon kornera.

Deset minuta kasnije Liverpool ponovno vodi. Salah je iskoristio pogrešku vratara Speronija te zabija svoj drugi pogodak za 3:2. Liverpool je u 89. minuti ostao s igračem manje kada Milner dobiva drugi žuti karton, ali to nije omelo vodeću momčad prvenstva jer u trećoj minuti nadoknade Sadio Mane bježi obrani gostiju i sjajno pogađa u suprotni kut za 4:2. No, ni tada se Crystal palace nije predavao već u petoj minuti nadoknade Meyer zabija za 4:3. Na žalost svih neutralnih navijača više nije bilo vremena te je završena vjerojatno najbolja utakmica Premier lige ove sezone.

Dejan Lovren nije bio u sastavu zbog ozljede.

19. travanj 2024 15:29