(VIDEO) Zrinjski je u polufinalu Kupa BiH: Plemići u Mostaru bolji od Tuzla Cityja

Piše D  /  04.03.2020., 06:03h

Susret je počeo velikom prilikom za Zrinjski. Filipović je u četvrtoj minuti odlično ubacio, Jakovljević pokušao, ali je golman gostiju odlično reagirao.

Naredno veliko uzbuđenje u Mostaru je viđeno u 16. minuti, kada je Zrinjski i stigao do prednosti. Filipović je ponovo ubacio, a Jakovljević pogodio glavom za 1:0.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu gosti su imali u 30. minuti. Odlično je Nukić šutirao s 20 metara, ali je Soldo još bolje obranio.

Do kraja prvog poluvremena je viđeno još par opasnih situacija pred golom Tuzla Cityja, ali promjene rezultata nije bilo.

Na otvaranju drugog dijela nije bilo previše uzbuđenja, a onda su gosti u 62. minuti poravnali. Tuzla City je dobio slobodnjak na 20-ak metara do gola Zrinjskog, Vojo Ubiparip je sjajno šutirao i pogodio za 1:1.

U 78. minuti se u izglednoj situaciji našao Barbarić, ali je glavom šutirao preko gola.

A onda dolazi 81. minuta, Ibanez ubacuje iz slobodnjaka, a Ćorluka koristi lošu rekaciju golmana i obrane gostiju i pogađa za 2:1.

Do kraja je ostalo 2:1, pa je Zrinjski proslavio plasman u polufinale Kupa BiH. Treba istaknuti da je Tičinović u sudačkoj nadoknadi poslao loptu iz leđa golmana Tuzla Cityja, ali je ovaj gol poništen zbog zaleđa.

19. travanj 2024 03:46