(VIDEO) Zmajevi deklasirali Fince, još su žive nade za drugim mjestom u skupini

Piše D  /  12.10.2019., 07:10h

Nogometna reprezentacija BiH rezultatom 4:1 svladala je Finsku u sedmom golu skupine J kvalifkacija za Europsko prvenstvo 2020.

Izabranici Roberta Prosinečkog preuzeli su kontrolu od prve sekunde i nakon nekoliko propuštenih prilika probili defenzivno postavljenog gosta.

Fince je u 29. minuti načeo Izet Hajrović koji je 11 minuta ranije zamijenio ozlijeđenog Edina Višću. Proradila je HNL veza po desnoj strani, Kvržić je dubinskim dodavanjem našao krilnog napadača zagrebačkog Dinama, a Hajrović je slabijom desnom nogom probio Hradeckog.

Drugi pogodak djelo je Miralema Pjanića. Zvijezda Juventusa bila je u 37. minuti precizna iz jedanaesterca dosuđenog zbog igranja rukom gostujućeg igrača.

Kako su završili u prvom, tako su domaći nastavili i u drugom poluvremenu. Nakon karambola pred golom Hradeckog i nekoliko uzastopno izblokiranih udaraca, fantastičnim volejom u 58. minuti svoj drugi gol na utakmici postigao je Miralem Pjanić.

Na 4:0 je povisio bivši dinamovac Armin Hodžić koji je zaigrao od prve minute na poziciji koja je inače rezervirana za ozlijeđenog Edina Džeku. Napadač MOL Fehervara u 73. minuti poluvolejom o podlogu jje zakucao loptu u mrežu gostiju nakon još jednog karambola u šesnaestercu.

U 79. minuti, nakon gužve pred golom Šehića i nespretne reakcije obrane, za smanjenje zaostatka gostiju i konačan rezultat pogodio je Joel Pohjanpalo.

Imali su Zmajevi, pogotovo raspoloženi ali neprecizni Ameri Gojak, još nekoliko šansi da pobjedu učine i uvjerljivijom.

Rezultati by SofaScore
Zmajevi su se ovom pobjedom povećali još uvijek skromne šanse za drugo mjesto u skupini koje vodi direktno na Europsko prvenstvo.

Za takav pothvat bit će potrebno vjerojatno svih devet bodova iz preostala tri susreta s Grčkom, Italijom i Lihtenštajnom, te barem jedan kiks Finaca. Najviše šanse za takvo što bit će u zadnjem kolu kad Finci gostuju Grčkoj.

Bolji međusobni omjer protiv Finske (4:1, 0:2) znači da će u slučaju jednakog broja bodova reprezentacija BiH biti bolje plasirana od večerašnjeg suparnika.