(VIDEO) Željezničar u ludoj završnici stigao do preokreta i tri boda

Piše D  /  05.10.2018., 08:10h

Nakon tri utakmice bez pobjede (dva remija i poraz) nogometaši Željezničara upisali su pobjedu u 13. kolu Premijer lige BiH. Na svojoj Grbavici su ugostili Čelik i slavili u dramatičnoj završnici nakon preokreta s 3:2 i to s igračem manje.

U ranoj fazi utakmice gosti iz Zenice su više prijetili, ali ipak Željezničar prvi dolazi do vodstva. Imali su Plavi prethodno dvije dobre prilike, a u 26. minuti Zajmović ubacuje s desne strane i pronalazi usamljenog Zeca koji glavom pogađa za 1:0.

Željo je nakon postignutog pogotka bio konkretniji, ali čini se kako je pravilo u prvom poluvremenu bilo da momčad koja manje napada zabija pogodak. Tako je bilo i u 42. minuti.

Nermin Jamak je izveo slobodni udarac s lijeve strane. Iako se činilo kako je nemoguć kut za izravan pokušaj, bivši Plemić, ali i igrač Želje je provukao loptu kroz živi zid i iznenadio nemoćnog Fejzića za poravnanje rezultata.

1:1 je bio rezultat prvog poluvremena, a u nastavku su se stvari idealnim činile za Čelik. U 67. minuti Šehić je igrao rukom u svom kaznenom prostori i sudac opravdano pokazuje na bijelu točku, odgovornost preuzima Okić kojem Fejzić brani udarac, no nogometaš Čelika je imao sreće da se lopta odbije ponovno njemu i iz drugog pokušaja donese prednost gostima.

No, i s igračem manje Željezničar dolazi do preokreta i sva tri boda. Prvo je u 72. minuti Mateo Rodin pogodio iz kornera, da bi u 83. minuti najbolji strijelac domaćih, Sulejman Krpić iskoristio grešku gostujućeg vratara i zabio za konačnih 3:2.

16. travanj 2024 18:47