(VIDEO) Vlašić majstorski zabio za CSKA, pogodio i Krovinović

Piše D  /  20.07.2019., 09:07h

Nikola Vlašić odlično je krenuo u novu sezonu, hrvatski reprezentativac bio je strijelac u pobjedi (2-1) CSKA Moskve nad Orenburgom.

Moskovljani su tako u 2. kolu upisali prvu prvenstvenu pobjedu, u prvom kolu bili su poraženi od Samare. Najbolji igrač ruskog velikana zabio je za 1-0 u 30. minuti, Vlašić je primio loptu od Ahmetova, okrenuo svog čuvara, pa s 18 metara prizemno pogodio suprotni kut.

Sjajni Vlašić je na kraju zaslužio i nagradu za najboljeg igrača utakmice te dokazao svom klubu da su ispravno postupili nakon što su ga otkupili od Evertona i trebao bi i ove sezone biti njihov glavni igrač.

Drugi gol za CSKA zabio je Sigurdsson, dok je za konačnih 2-1 pogodio Maljarov. Nikola Vlašić i Kristijan Bistrović odigrali su svih 90 minuta, dok jeZvonimir Šarlija ostao na klupi domaće momčadi. Punu minutažu kod gostiju imao je Danijel Miškić. Prvu asistenciju u ruskom nogometu upisao je i Dejan Radonjić čija je Samara poražena (3-2) na domaćem travnjaku od Arsenal Tule. Bivši napadač Lokomotive u igru je ušao u 54., a dvije minute kasnije je škaricama asistirao Burlaku za konačnih 3:2.

Današnji dan pamtit će i Filip Krovinović koji je zabio prvijenac u dresu West Bromwich Albiona. Njegova je momčad u prijateljskoj utakmici s 4-0 svladala Scunthorpe United, a Krovinović je u igri bio do 60. minute. Hrvatski nogometaš zabio je za 3-0, a Englezi pišu kako je prije toga dugo "plesao" s loptom, pa lijepo zabio špicom pored nemoćnog vratara. A s terena je ispraćen velikim pljeskom...

Odličan debi u poljskom nogometu imao je i Dino Štiglec. Nekadašnji igrač Zagreba ovoga je ljeta iz ljubljanske Olimpije preselio u Slask Wroclaw, a Štiglec je u dvoboju 1. kola Esktraklase zabio u pobjedi (1-0) svoje momčadi kod Wisle Krakow. Hrvatski branič s 20 metara snažnim je udarcem "probio" domaćeg vratara, tako svojoj momčadi donio prve bodove u novoj sezoni.

15. travanj 2024 17:34