(VIDEO) Svaka čast Zlatanu, ali Rebić je daleko najbolji igrač Milana: Pogledajte što je uradio

Piše D  /  18.07.2020., 10:07h

Rossoneri sada imaju niz od 9 utakmica bez poraza i ako nastave s ovakvim igrama lako će se dokopati Europe.

Poveli su u 10. minuti preko Saelemaekersa na asistenciju Hernandeza. No, veliki posao kod vodećeg gola uradio je Ante Rebić sa svojim minijaturama i petom kojom je uposlio Francuza.

Pogledajte ovo:

Inače, Rebić je od samog početka bio veoma raspoložen, a prije vodećeg gola je namjestio prilike Hernandezu i Çalhanoğluu, ali njegovi suigrači nisu zabili.

Za 2:0 je pogodio Hakan Çalhanoğlu u 24. minuti nakon velike greške gostujućeg vratara Skorupskija.

Nakon tog sigurnog vodstva Milan se malo opustio, a to je iskoristila Bologna koja u finišu prvog poluvremena preko Tomiyasua smanjuje na 2:1.

No, nada Bologne je kratko trajala jer je Milan u nastavku ubacio u brzinu više i već u 49‘ preko Bennacera na asistenciju Çalhanoğlua povisio rezultat na 3:1.

Nakon toga je na scenu nastupio i dvojac iz naslova. Ibrahimović je u 57. minuti gurnuo do Rebića, a Hrvat zakucava loptu u mrežu. Bio je to 11. gol Rebića za Milan u Seriji A.

Rebić je u nastavku zauzeo mjesto Zlatana Ibrahimovića (izašao u 62‘) u samom ‘špicu‘. Imao je par dobrih prilika, za koje se sam izborio, da se i drugi put upiše u strijelce, ali nije uspio. Pioli ga je izveo iz igre u 82. minuti.

Do kraja susreta Milan je zabio i 5. gol, a strijelac je bio desni bek Calabria. Ovo je bila prva pobjeda Milana u kojoj su zabili 5 golova još od svibnja 2018. godine i utakmice na kojoj se od Rossonera oprostio Andrea Pirlo.

Ovom pobjedom Milan je preskočio Napoli (utakmica manje) na 6. poziciji koja vodi u doigravanje za Europsku ligu.

Vrijedi spomenuti da je za Rossonere nastupio i bh. reprezentativac Rade Krunić koji je ušao u igru u 62. minuti.