(VIDEO) Šovšić eurogolom donio pobjedu Zrinjskom, Sarajevo prosulo bodove kod Zvijezde 09

Premijer liga BiH

pro 07, 2019

Nogometaši Zrinjskog upisali su pobjedu u 19. kolu Premijer lige BiH svladavši na Stadionu pod Bijelim Brijegom momčad Radnika iz Bijeljine s minimalnih 1:0.

Na lošem terenu u Mostaru, trener Plemića Mladen Žižović je tražio svoju pobjedu i do nje je došao protiv bivšeg kluba.

Zrinjski je bio bolji većim dijelom susreta, ali loš teren nije dozvoljavao Mostarcima da pokažu svoju igru. Ipak, u ranoj fazi utakmice dok je travnjak još uvijek bio u relativno dobrom stanju, Zrinjski je opasno prijetio, no mreža se nije zatresla.

U 7. minuti nakon udarca Šovšića lopta je na putu prema golu u ruku pogodila jednog nogometaša Radnika, no sudac je samo pokazao da se igra dalje. Dvije minute kasnije kolosalna prilika za domaćine. Šovšić je ubacio s lijeve strane, a Gojković s dva metra šalje loptu preko gola.

Mogao je Radnik kazniti Zrinjski zbog tog promašaja, kada se Đurić našao u dobroj situaciji, ali Soldo spašava domaćine. Nakon toga igra se malo primirila, počelo se igrati na duge lopte i preskakanje sredine terena.

U 34. minuti Tičinović je zatresao mrežu, ali gol je poništen zbog zaleđa te se na odmor otišlo s nepopularnih 0:0.

Lošu igru smo gledali početkom drugog dijela, ali vidjelo se kako Zrinjski ima želju doći do pobjede. I u 61. minuti, trenutak odluke. Damir Šovšić je primio loptu na nekih 20-ak metara i sjajnim golom donio prednost Zrinjskom.

U 70. minuti ponovno je Plemićima poništen gol zbog zaleđa, a nekoliko minuta kasnije Mandić promašuje prazan gol.

Zrinjski je i u nastavku bio bolja momčad, pogotovo ulaskom Luisa Ibaneza koji ej stvorio nekoliko dobrih prilika suigračima, a i sam nekoliko puta opasno zaprijetio.

No, promjene rezultata nije bilo te je završilo 1:0 i Zrinjski s pobjedom završava jesenji dio prvenstva.

Vrijedi spomenuti kako smjena trenera Sarajeva Husrefa Musemića nije donijela ništa dobro Bordo timu jer su na gostovanju kod posljednje Zvijezde 09 odigrali neriješeno 1:1.

Široki Brijeg je poražen s minimalnih 1:0 na gostovanju kod Tuzla Cityja, dok je Mladost DK svladala Čelik s 4:2.