(VIDEO) Sjajna asistencija Modrića za pobjedu Reala u gradskom derbiju

Piše D  /  09.02.2019., 06:02h

U 23. kolu španjolske lige na Wanda Metropolitano stadionu snage su odmjerili gradski rivali Atletico i Real Madrid. Aktualni prvaci Europe su slavili s i tako preskočili momčad Diega Simeonea na drugom mjestu.

Dobar derbi je viđen na Atleticovom stadionu pogotovo u prvom poluvremenu u kojem su viđena tri gola. Kraljevi su prvi poveli preko Casemira u 16. minuti. Ramos je u skoku osvojio loptu koja dolazi do usamljenog Casemira, a Brazilac atraktivno matirao Oblaka za 0:1.

No, devet minuta kasnije Atletico Madrid uzvraća preko Antoine Griezmanna. Correa je uzeo loptu Viniciusu, bez prekršaja po mišljenju suca i uposlio Francuza koji nije bio u zaleđu nakon pregleda VAR-a i kroz noge matirao svog nekadašnjeg suigrača Courtoisa.

Ipak u 42. minuti Real ponovno dolazi do prednosti. Vinicius je pobjegao čuvarima i biva oboren na rubu šesnaesterca, a ovog puta VAR pomaže Kraljevima i sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač je bio kapetan Sergio Ramos te momčad Santiaga Solarija na odmor odlazi s prednošću 1:2.

U nastavku su gosti prepustili Atleticu loptu, ali domaćini nisu uspjeli još jednom matirati Courtoisa. Učinio je to Morata, ali mu je pogodak opravdano poništen. U 74. minuti Real rješava pitanje pobjednika. Lopta dolazi do Luke Modrića, a najbolji nogometaš svijeta sjajno pronalazi Garetha Balea koji pogađa za 1:3.

Jednostavno Real je sve svoje prilike krunisao pogotkom.

Da stvar bude još gora za Atletico, šest minuta kasnije Thomas dobiva drugi žuti karton i bilo je jasno kako će Kraljevi odnijeti pobjedu. Na kraju je i završilo 1:3, a tom pobjedom Real skače na drugo mjesto s pet bodova manje od vodeće Barcelone, koja ima i utakmicu manje.

Luka Modrić je za Real Madrid odigrao čitav susret, dok je Nikola Kalinić u igru ušao u 71. minuti zamijenivši Moratu.

25. travanj 2024 02:54