(VIDEO) PSG srušio Man United na Old Traffordu: Di Maria i Mbappe junaci Parižana

Piše D  /  12.02.2019., 11:02h

Nogometaši PSG-a ostvarili su fantastičan rezultat u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Parižani su na Old Traffordu pobijedili Manchester United s 0:2 i napravili veliki korak ka plasmanu u narednu rundu natjecanja.

Došao je PSG u Englesku bez dvojice ponajbolji zvijeda Neymara i Cavanija, ali su imali Mbappea i Di Mariu i oni su bili dovoljnio da sruše ‘Crvene vragove‘.

U prvom poluvremenu nismo gledali dobru utakmicu. Bilo je ritma, bilo je to borbeno poluvrijeme s čak pet žutih kartona, ali premalo smo od igre vidjeli.

Manchester je zaprijetio u 9. minuti preko Rashforda, ali na neugodan udarac je spreman Buffon na prvoj vratnici. PSG je najbolju priliku imao u 28. minuti kada su Verratti i Draxler u mat situaciju izbacili Mbappea, ali zvijezda Parižana puca pored gola. Vjerojatno, i da je zabio Mbappe gol bi bio poništen zbog zaleđa kada bi se pogledao VAR.

Bilo je to sve što se vrijedi spomenuti u lošem prvom poluvremenu, ali je zato nastavak donio puno bolju igru. Pogotovo gostiju koji u 53. minuti najavljuju svoj nalet. Dani Alves je ubacio, a Mbappe sjajno puca glavom, no De Gea odbija udarac u korner.

I baš iz tog kornera PSG dolazi do gola. Di Maria je ubacio, a Kimpembe sam kao duh neometano posprema loptu u mrežu.

Gol pogledajte OVDJE.

Nisu se ‘Crveni vragovi‘ ni oporavili od šoka, a mogao ih je snaći novi. Ponovno je korner bio opasnost. Ovog puta se lopta odbila na 20-ak metara, a Dani Alves iz prve bez puno razmišljanja silovito puca, ali na sreću Uniteda, Pogba se nalazi na pravom mjestu i spašava siguran pogodak.

Ali, u 60. minuti obrani domaćina nije bilo spasa, Di Maria je sjajno uposlio Mbappea koji između Lindelofa i Baillyja prvi dolazi do lopte i zabija za 0:2.

Nevjerojatan je igrač taj 20-godišnji Mbappe, a u 63. minuti je pokazao koliko je i brz kada bježi obrani Uniteda, ali De Gea mačjim refleksom zaustavlja njegov udarac, baš kao i Bernatu minutu kasnije. Spašavao je španjolski vratar u tim trenucima svoju momčad od prave katastrofe.

U nastavku kao da se i PSG zadovoljio s ovim vodstvom te je prepustio loptu Unitedu, ali momčad Ole Gunnara Solskjaera nije uspjevala napraviti ništa. Jednostavno se premalo na teremu vidio Paul Pogba za razliku od puno mlađeg sunarodnjaka na drugoj strani. Da stvar bude gora za zvijezdu Man Uniteda, dobio je i drugi žuti karton zbog prigovora, te Pogbu nećemo gledati u uzvratu na Parku prinčeva.

Na kraju je i završilo sa sigurnih 0:2 za PSG.

U drugom susretu Roma je pobijedila Porto s 2:1. Junaci za talijansku momčad bili su Zaniolo i Džeko, 19-godišnji talijanski veznjak je bio dvostruki strijelac, a bh. napadaču su upisane dvije asistencije. No, Adrian je deset minuta prije kraja donio aktivan rezultat Portugalcima.

19. travanj 2024 03:59