(VIDEO) Pogledajte briljantnu asistenciju Dejana Lovrena

Piše D  /  05.12.2019., 09:12h

Aktualni europski prvak je upisao 14. pobjedu uz jedan remi pa sada ima čak 11 bodova više od aktualnog prvaka Manchester Cityja koji je pao na treću poziciju.

Liverpool - Everton Rezultati uživo

Bila je to utakmica s dva različita poluvremena. Prvo je bilo fantastično s čak šest golova, dok smo u nastavku susreta vidjeli samo jedan pogodak i to u sudačkoj nadoknadi.

Redsi su poveli već u šestoj minuti golom Divocka Origija na asistenciju Sadia Manea, a u 17. minuti je Xherdan Shaqiri povisio na 2:0. Michael Keane je smanjio u 21. minuti, no uslijedila su još dva gola domaćina, a strijelci su bili ponovo Origi (31) i Mane (45).

Kod Origijevog gola asistent je bio hrvatski reprezentativac Dejan Lovren koji je odradio cijeli susret. Dejan Lovren je poslao idealnu dugu loptu iza leđa Evertonovih stopera, a sjajni Origi je prebacio Pickforda za 3:1, piše index.hr.

Snimku možete pogledati OVDJE.

No, Lovren je kiksao kod Evertonovog drugog gola. Ludo poluvrijeme je u trećoj minuti sudačke nadoknade zaključio Richarlison nakon loše reakcije Lovrena. Hrvatski reprezentativac je potpuno zaboravio svojeg igrača i Brazilac je glavom zabio za 4:2.

Konačnih 5:2 postavio je Wijnaldum u spomenutoj 90. minuti nakon što je Roberto Firmino, koji je ušao u igru, napravio dar-mar u kaznenom prostoru gostiju.

Everton već 20 godina nije slavio na Anfieldu, a u zadnjih 20 utakmica  Liverpool ne zna za poraz od gradskog suparnika što je najduži niz u povijesti ovog derbija.