(VIDEO) Matić u sudačkoj nadoknadi donio bod Širokom u Zenici

Piše D  /  21.10.2018., 07:10h

U posljednjoj utakmici 14. kola Premijer lige BiH Čelik i Široki Brijeg su u Zenici odigrali utakmicu bez pobjednika. Na Bilinom polju je završilo 1:1, a Širokobriježani još jednom mogu žaliti zbog neefikasnošću svojih napadača.

Gosti su kontrolirali igru na početku susreta, te su prvi i uputili udarac prema okviru gola. Pokušao je Čabraja, ali Ružić zaustavlja njegov udarac. U nastavku su domaćini preuzeli inicijativu. Bilobrk je spasio goste s dvije obrane Dediću i Grahovcu, a zatim se ušlo u mirniji dio meča.

Do prvih uzbuđenja čekali smo do 30. minute kada je Bagarić pokušao petom, no vratar Čelika je bio spreman na taj udarac. Par minuta kasnije velika prilika za goste Eliomar se našao sam na 11 metara, ali očajno puca preko gola.

U 39. minuti je uslijedila kazna za te promašaje gostiju. Grahovac je lijepo ostavio loptu Anelu Dediću, a veznjak Čelika veoma preciznim udarcem uz samu vratnicu donosi prednost domaćinima.

Do kraja poluvremena mogao je Čelik i povećati prednost, no ipak se na odmor odlazi s minimalnom prednošću domaćina.

I u drugom poluvremenu su gosti prvi stvorili dobre prilike, no, ni Bagarić ni Čabraja ne donose izjednačenje. Kako su napadači Širokog Brijega ponovno u golgeterskoj krizi pokazala je 79. minuta. Nakon greške Ružića Bagarić je došao do lopte, ali je uspio promašiti prazan gol.

Ipak Široki u finišu utakmice dolazi do izjednačenja. U trećoj minuti sudačke nadoknade Bernardo Matić zabija za 1:1 i gosti se iz Zenice vraćaju s bodom.

Ipak, može se reći da se momčad Goce Sedloskog, unatoč remiju, oprostila od nade za naslov. Napad je ponovno neefikasan i svima je jasno kako je to najveći problem. Obrana je sjajna i Široki je momčad s najmanje primljenih golova njih 7. A, osim što čuvaju svoja vrata, obrana donosi i golove. Što napadači rade?