(VIDEO) Majstor je majstor: Nova fantastična asistencija Ivana Rakitića za osiguranje pobjede Barcelone

Hrvatski veznjak nastavlja sa sjajnim igrama

ožu 09, 2019

Samo dvije minute su bile dovoljne Hrvatu da riješi pitanje pobjednika

Barcelona nastavlja sa sjajnim partijama u španjolskoj La Ligi. U 27. kolu su na svom Camp Nou dočekali posljednju momčad prvenstva Rayo Vallecano i pobijedili ga s 3:1.

Možda se očekivala i nešto uvjerljivija pobjeda Katalonaca, ali oni su već mislima bili u uzvratnoj utakmicu osmine finala Lige prvaka protiv Lyona. Taj nešto slabiji pristup Barce iskoristili su gosti iz predgrađa Madrida i poveli u 24. minuti preko De Tomasa.

No, prije odlaska na odmor Pique donosi izjednačenje Barceloni. U nastavku susreta Messi je pogodio iz jedanaesterca za preokret, ali Katalonci nikako nisu uspijevali osigurati pobjedu.

No, onda se u 80. minuti Valverde odlučio uvesti u igru Ivana Rakitića kojeg je htio odmoriti za susret s Lyonom. Hrvatskom veznjaku nije trebalo dugo da riješi utakmicu jer je samo dvije minute nakon njegovog ulaska asistirao Suarezu za konačnih 3:1.

Mogao je Rakitić i sam završiti ovu akciju, ali odlučio se vratiti loptu do Urugvajca koji ovakve poklone ne propušta.

Barci je ovo bila četvrta vezana pobjeda i ponovno su 7 bodova ispred Atletico Madrida koji je danas također četvrtim vezanim slavljem pobijedio Leganes s 1:0.