(VIDEO) KAKVA DOMINACIJA Vatreni do nogu potukli Slovake i pokazali tko je gazda u skupini!

Piše D  /  06.09.2019., 10:09h

Bila je to utakmica u kojoj su izabranici Zlatka Dalića pokazali zašto su viceprvaci svijeta. Imali su jasnu namjeru po što su došli u Slovačku i u nijednom trenutku od toga nisu odustajali. Dominacija tijekom cijelog susreta i ovom pobjedom Hrvatska je dala do znanja protivnicima kako je glavni favorit za prvo mjesto u skupini.

Prvu priliku na susretu imala je Hrvatska u 8. minuti kada Modrić s 20-ak metara puca malo preko gola, a već u idućem napadu na udarac se odlučio i Brozović koji je bio nešto precizniji, ali nažalost nedovoljno - zatresao je gredu!

U 10. minuti uzvratili su i Slovaci kada je Mak pokušao, ali Livaković brani njegov udarac. Iako se i dalje igralo u visokom tempu, obje momčadi su se malo primirile u prilikama, a na sljedeću smo čekali do 22. minute. Perišić je ubacio u šesnaesterac, a Lovren i Vida su jedan drugom zasmetali i lopta odlazi pored gola.

U 29. minuti kolosalna prilika za Vatrene. Nakon kornera i gužve, lopta je pala na peterac točno ispred Vide, ali hrvatski defenzivac, onako bekovski, šalje loptu visoko preko gola.

Minutu kasnije nova velika prilika za Hrvatsku. Petković je još jednom pokazao kakav je majstor na malom prostoru, nanizao je nekoliko slovačkih čuvara, ali njegov udarac brani Dubravka. Šteta, bio bi to jedan od ljepših golova ovih kvalifikacija, ali i još veća šteta što Hrvatska nije iskoristila ovih nekoliko minuta totalne dominacije.

No, nalet Hrvatske nije posustajao. Red je došao i na Perišića, ali novi igrač Bayerna prvo pogađa gredu, a u sljedećem napadu njegov lukav udarac iz teške pozicije brani Dubravka.

Bila je dominacija Hrvata i na terenu i na tribinama jer su Vatreni imali velik broj svojih navijača u Trnavi koji su nadglasali domaćine. Ma moralo je sve to uroditi plodom...

I konačno u 45. minuti Nikola Vlašić se othrvao svom čuvaru, oslobodio prostor pred sobom i milimetarski precizno raspalio po zemlji s 18 metara za vodstvo Hrvatske.

Gol pogledajte OVDJE!

Bio je to i zadnji napad u prvom poluvremenu koje je u potpunosti pripalo Hrvatskoj.

A, kako su završilo prvo, Vatreni su počeli drugo na isti način - golom.

Za razliku od one prilike iz prvog dijela i grede, Perišića je sada sreća pomazila i njegov udarac se odbija od Slovaka, lopta vara Vratara i Hrvatska ima sigurnih 0:2.

Mogli su Slovaci odmah odgovoriti, ali Livaković ponovno sjajno brani silovit udarac Maka.

U 54. minuti mogao se i Petković uz dosta sreće upisati u strijelce kada puca s ruba šesnaesterca, a lopta ponovno pogađa jednog Slovaka. No, Dubravka krajnjim naporom vadi tu loptu ispod grede i odbija ju u korner.

Nemoćno su izgledali Slovaci kada imaju loptu u posjedu, dok je na suprotnoj strani sve to suprotno izgledalo. Hrvati su lagano dolazili do prilika i domaćini mogu biti sretni što su gubili samo s 0:2.

Nije imao Petković sreće u prethodnim situacijama da dođe do gola, ali njemu ne treba sreća kada ima ovoliko nogometno znanje. Fantastičan potez kojeg je besmisleno opisivati riječima. 0:3 za Hrvatsku i možemo slobodno reći novi Vatreni ‘Kralj šesnaesterca‘ je rođen!

Mogli su do kraja Brekalo i Pašalić, koji su ušli s klupe, u potpunosti dotući Slovake, no pucali su pored gola.

Ali, zato Dejan Lovren ne propušta tu priliku i u 89. minuti se othrvao zagrljaju Valjenta i glavom pospremio loptu u mrežu za 0:4.

Bio je to i konačan rezultat za još jednu fantastičnu predstavu hrvatske nogometne reprezentacije. Već u nedjelju Vatrene očekuje novi dvoboj i to još jedno gostovanje, ali na papiru dosta lakše - protiv posljednjeplasiranog Azerbajdžana.

27. travanj 2024 06:56