(VIDEO) Kakav spektakl na Meazzi: Inter slavio u Derby della Madoninni, I Rebić i Brozović se upisali u strijelce

serie a

velj 09, 2020

23. kolo talijanske Serie A donijelo je novi Derby della Madonnina između Intera i Milana.

Možda ovaj derbi milanskih klubova nema neki veliki značaj kao u prošla vremena, ali smo večeras gledali jedan od najzanimljivijih u kojem je Inter opravdao ulogu favorita i slavio s 4:2.

Milan je bolje ušao u susret i može se reći kako je odigrao najbolje poluvrijeme pod vodstvom Stefana Piolija. Rossoneri su pogotovo opasni bili po toj lijevoj strani preko Hernandeza i Rebića.

A, da je u sjajnoj formi, hrvatski ofenzivac je potvrdio i u 40. minuti. Ibrahimović je nadskočio Godina i prebacio na desnu stranu, lopta prolazi pokraj de Vrija i Padellija te dolazi do Rebića koji je ponovno na pravom mjestu i šalje ju u praznu mrežu za 0:1.

Iskoristio je Milan šokiranost Intera i u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena povisio na 0:2, a strijelac je bio sjajni Zlatan Ibrahimović koji glavom pogađa kroz Padellija. Osjetio se izostanak prvog vratara Nerazzurra Handanovića jer je u ovoj situaciji Padelli morao bolje odreagirati.

Tako je Milan na odmor otišao sa sigurnom prednošću.

No, drugo donosi sasvim novu sliku. Inter je 'nabrijan' izašao iz svlačionice i čekala se ta iskra koja će zapaliti i tribine Giuseppe Meazze na kojim je bilo oko 75% Interovih navijača.

I ta iskra je došla u 51. minuti na fantastičan način. Marcelo Brozović je pokazao još jednom zašto mu Antonio Conte toliko vjeruje pa mu je dao i kapetansku traku u ovom susretu. Sjajno je hrvatski veznjak uhvatio volej na jednu odbijenu loptu i s vrha šesnaesterca matirao Donnarummu. Jedan od ljepših golova Brozovića u njegovoj karijeri.

Gol pogledajte OVDJE!

Samo tri minute kasnije Inter dolazi i do izjednačenja. Alexis Sanchez je vratio loptu za Vecina, a provlači loptu kroz noge Kjaera koji je ostao na gol liniji i zabija za 2:2.

U nastavku se činilo kako se Milan oporavio od tog Interovog 'blitzkriega'. Ponovno su preuzeli posjed lopte i pokušavali doći do novog vodstva. Ali, uslijedio korner u 70. minuti nakon kojeg de Vrij sjajno glavom pogađa za veliki preokret 3:2.

I u posljednjih 20 minuta smo vidjeli mnogo uzbuđenja, a vrijedi izdvojiti gredu Eriksena iz slobodnog udarca, kao i stativu Ibrahimovića nakon skoka iz neposredne blizine u finišu susreta.

Konačan rezultat, trećoj minuti nadoknade postavio je Lukaku koji je iskoristio centaršut Mosesa kao i svoju snagu nadskočivši Contija za 4:2.

Inter je tako na najbolji mogući način iskoristio jučerašnji poraz Juventusa od Jurićeve Hellas Verone, te došao na vrh ljestvice s isto bodova kao i Stara Dama. Lazio je također danas slavio i to minimalnom pobjedom nad Parmom (0:1) te se borba za naslov prvaka Italije totalno zakomplicirala.

No, ono što posebno raduje iz ovog derbija je forma hrvatskih igrača. Ante Rebić zabio je svoj četvrti pogodak za Rossonere, a Marcelu Brozoviću je također ovo bio 4 gol za Nerazzurre.