(VIDEO) Hrvatska je u osmini finala!!!

Piše D  /  22.06.2021., 10:06h

Bolja je bila Škotska u otvaranju utakmice, a najbolji hrvatski igrač bio je vratar Livaković koji je boksao, branio i hvatao nezgodne ubačaje domaćina.

No, u 17. minuti kao grom iz vedra neba Hrvati dolaze do vodstva. Ubačaj s desne strane, Perišić najviši u skoku spušta loptu do Vlašića, a ovaj je šalje iza leđa nemoćnog Marshalla.

Bio je to veliki šok za Škote, a Hrvati su u nastavku preuzeli dominaciju i krenuli po drugi pogodak.

Najbliži je bio Modrić čiji dalekometni šut vrhovima prstiju brani Marshall i lopta odlazi preko grede.

Nakon tog šuta su i Hrvati stali. Istina, imali su posjed lopte, stvorili su iz toga par poluprilika, ali veće ofenzive nije bilo.

I baš kao što su Hrvati iz ničega zabili gol, tako su i Škoti. U 42. minuti nakon velike gužve i par loših pokušaja čišćenja Hrvata ispred svog gola, lopta dolazi do McGregora koji kroz šumu nogu s nekih 17 metara pogađa u sami kut za 1:1.

S rezultatom 1:1 se i otišlo na odmor.

U drugom dijelu Hrvati su prvi imali veliku priliku, kolosalnu. Vlašić je sjajno ispratio kretanje Gvardiola i gurnuo mu loptu kroz Škotsku obranu za 1 na 1 s Marshallom. Ali, mladom lijevom beku bježi lopta i dolazi do žestokog sudara s vratarom Škotske.

U 56. minuti nova velika prilika za Vatrene. Modrić je sjajno proigrao Perišića koji topovski puca, ali Marshall fantastično brani. Pomoćni sudac je pokazao naknadno da je bilo zaleđe, ali pitanje je bi li ta odluka ostala nakon VAR-a da je Perišić zabio.

Opasni su Škoti bili preko tih ubačaja sa strane, a to su najbolje pokazali u 59. minuti. Robertson je sjajno ubacio s lijeve strane, a Adams s dva metra šalje loptu u gol aut. Nevjerojatan je promašaj to bio za Škotsku.

Kazna za domaćine je uslijedila samo par minuta kasnije. Točnije u 62. minuti i to na kakav način. Kovačić je na rubu kaznenog prostora ostavio loptu za Modrića, a najbolji igrač hrvatske svih vremena velemajstorski vanjskim zabija u suprotni kut za novo vodstvo Hrvatske.

Bio je to jedan od najljepših golova u njegovoj karijeri, ali i jedan od najljepših na ovom Euru.

Nije Hrvatska napravila grešku kao u prvom poluvremenu nakon vodstva. Sada su sakrili loptu Škotima i onda iz kornera dolazi do 3:1.

Modrić je u 77. minuti ubacio na prvu vratnicu, a Perišić nebeskim skokom proslijeđuje loptu do suprotnog kuta za novo slavlje Hrvata.

U 80. minuti zaprijetili su i Škoti, ali Livaković sjajno brani i ne dozvoljava domaćinima brz povratak u igru.

Nisu Škoti više imali snage za povratak. Dalić je osvježio ekipu, a Hrvatska je opet sakrila loptu i mirno privodila utakmicu kraju.

Ovom pobjedom od 3:1 Hrvatska se kao drugoplasirana momčad plasirala u osminu finala jer je u drugom susretu skupne Engleska na Wembleyu pobijedila Češku s 1:0.

Hrvati će tako igrati protiv drugoplasiranog iz skupne F u kojoj su Španjolska, Švedska, Slovačka i Poljska.