(VIDEO) Hajduk svladao Lokomotivu: Livaja zabio fantastičan gol

Piše D  /  03.04.2021., 04:04h

Prvo poluvrijeme bilo je dosta tvrdo, bilo je puno nadigravanja na sredini terena i jako malo prilika za pogodak. Ipak, jedini udarac u okvir gola završio je u mreži. Fossati je poslao dugu loptu Livaji, ovaj je primirio glavom i spustio na nogu te iz poluvoleja sjajno pogodio dalji kut gola Krunoslava Hendije. Prava majstorija.

Hajduk je u drugom poluvremenu dobio dodatni vjetar u leđa – i to doslovno. U Zagrebu je jaka kiša počela padati uz vjetar, a to je išlo u korist Splićanima jer je vjetar puhao prema golu Lokomotive.

Takvu je situaciju momčad Paola Tramezzanija iskoristila već u 48. minuti. Livaja je s desne strane odlično ubacio za Umuta, Turčin je izbjegao zaleđe i glavom poentirao za 2:0. Do kraja utakmice nastavila se premoć Hajduka, ali rezultat se nije mijenjao.

Hajduk se pobjedom izjednačio s Rijekom na četvrtom mjestu tablice s 39 bodova i utakmicom manje. Trenutno su bolji po gol-razlici. Lokomotiva je pretrpjela još jedan težak udarac u borbi za ostanak te ostaje zadnja s 20 bodova, tri manje od Varaždina.