(VIDEO) Golčina Perišića za kraj Serie A. Inter nakon 11 godina uzeo trofej prvaka Italije

talijanska serie a

svibnja 23, 2021

Nogometaši Intera u stilu su završili sezonu Serie A u kojoj su, nakon devetogodišnje vladavine Stare dame, osvojili titulu. U posljednjem 38. kolu Nerazzurri su s uvjeljivih 5:1 pobijedili Udinese.

Inter je u prvom poluvremenu stigao do sigurne prednosti od 2:0 golovima Younga i Eriksena, a u nastavku je Lautaro Martinez iz penala riješio sve dileme oko pobjednika.

Kasnije je ušao i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić koji u 64. minuti postiže sjajan pogodak, četvrti za Interov u današnjem susretu, a i svoj četvrti u prvenstvu.

A, kakva bi to pobjeda bila da se i najbolji strijelac Intera nije upisao u strijelce. Romelu Lukaku je zabio za 5:0, a to mu je bio 24 gol u Seriji A. Više jedino ima Cristiano Ronaldo (29).

Udinese su preko Pereyre s bijele točke zabili počasni pogodak za konačnih 5:1.

Inter je tako prekinuo vladavinu Juventusa u Seriji A, te je nakon devet godina netko drugi postao prvak. Nerazzurrima je ovo prvi naslov Serie A nakon 11 godina suše, a ukupno njihova 19. titula prvaka Italije.

Marcelo Brozović je već ranije mogao na zasluženi godišnji odmor jer u ovom susretu nije mogao konkurirati zbog suspenzije.

Večeras se odigravaju i ostale utakmice Serie A, a očekuje nas velika borba između Atalante, Milana, Napolija i Juventusa za pozicije koje donose Ligu Prvaka.