(VIDEO) Golčina Kosova s 40 metara nedovoljna za senzaciju protiv Španjolske. Ali, Makedonija se za nju pobrinula protiv Njemačke

kvalifikacije za sp u kataru

ožu 31, 2021

Španjolska je u 3. kolu skupine B kvalifikacija za SP pobijedila Kosovo 3:1.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Gosti su više od pola sata odolijevali naletima domaćina, a onda ih je probio Dani Olmo još jednim krasnim golom. Nakon što je prije tri dana zabio u sudačkoj nadoknadi za pobjedu 2:1 u gostima kod Gruzije, bivši Dinamov igrač u 34. minuti načeo je Kosovo.

Primio je točan pas Jordija Albe i onda fantastičnim udarcem s 15-ak metara pogodio same rašlje za 1:0.

Španjolci su prelomili susret dvije minute kasnije kad je Ferran Torres povisio na 2:0.

Kosovo je smanjilo u 70. minuti golom Halimija koji je zabio iz jedinog udarca gostiju u okvir. I to kakav je to gol bio. S nekih 40-ak metara:

No, samo tri minute kasnije Gerard Moreno je vratio Španjolce na dva gola prednosti, što je bio i konačan rezultat.

Olmu je ovo bio treći gol u 11. nastupu za španjolsku reprezentaciju.

Italija je u grupi C golovima Stefana Sensija i Cire Immobile savladala Litvaniju u Vilnusu rezultatom 0:2.

U drugom susretu ove grupe igranom u Belfastu remizirali su bez golova Sjeverna Irska i Bugarska.

Italija je lider grupe s maksimalnih devet bodova.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Makedonija je u 3. kolu skupine J kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo pobijedila Njemačku u Duisburgu 2:1.

Hrabri Makedonci odlično su se nosili s ogromnim favoritom, a poveli su u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena, kad je krasnu akciju golom završio iskusni Goran Pandev.

Dugo su gosti kombinirali oko šesnaesterca domaćina, Bardhi je uputio nešto između udarca i ubačaja na vrh peterca, a tamo je potpuno sam bio Pandev koji je samo skrenuo loptu u gol za 0:1.

Njemačka je izjednačila u 63. minuti golom Ilkaya Gundogana iz penala koji je skrivio Alioski na Saneu. Domaćini su stiskali i pokušavali, ali nisu stvorili previše izrazitih šansi. Makedonci su se dobro branili i do pobjede došli u 85. minuti.

Ademi je primio odličan pas u šesnaestercu i još bolje poslao loptu na vrh peterca Eljifu Elmasu koji rutinski pogađa za 1:2. Igralo se čak sedam minuta sudačke nadoknade, ali Njemačka nije uspjela doći do boda. Dva Dinamova igrača, Ademi i Ristovski, odigrali su svih 90 minuta za Makedoniju.

Makedonija je postala prva reprezentacija koja je pobijedila Njemačku u kvalifikacijskim susretima za SP nakon 35 utakmica.

Nakon tri odigrana kola vodeća na tablici je senzacionalno Armenija s maksimalnih devet bodova, a tri manje imaju Makedonija i Njemačka.