(VIDEO) Drama u Firenzi: Perišić se sukobio sa suigračem pa zabio iz penala

Piše D  /  25.02.2019., 07:02h

Perišić je u 52. minuti iskoristio 11-erac kojim je povisio prednost svoje momčadi na 3-1. Bio je to tek četvrti pogodak Perišića u Serie A ove sezone.

Inače, Fiorentina je povela nakon samo 17 sekundi igre kada je De Vrij skrenuo loptu u vlastitu mrežu pod pritiskom Simeonea nakon što je Chiesa uputio prizeman centaršut, no Inter je vrlo brzo vratio u igru preko Vecina koji je poravnao u 6. minuti da bi Politano u 40. minuti pogodio za prednost gostiju prije odlaska na odmor.

Valja istaknuti kako je Politano prilikom proslave pogotka imitirao Icardija koji je u posljednje vrijeme u nemilosti trenera i uglavnom utakmice prati s trbine. Ova gesta Talijana naljutila je hrvatskog reprezentativca koji ga je u jednom trenutku zaustavio. Talijan ga je zatim odgurno što se uopće nije dopalo Perišiću. Ovo je situacija o kojoj bi se u nadolazećim danima svakako moglo pričati.

Nakon Perišićeva gola s bijele točke domaći su do kraja susreta uspjeli doći do boda sjajnim golom Muriela iz slobodnog udarca u 74. minuti i iz 11-erca kojega je u 11. minuti sudačke nadoknade iskoristio Veretout.

Perišić i Marcelo Brozović odigrali su po svih 90 minuta za Inter, dok je Marko Pjaca u igru za Fiorentinu ušao u 58. minuti.

Treći Inter sada ima 47 bodova, devet manje od drugog Napolija, a dva više od četvrtog Milana, dok je Fiorentina deveta sa 36 bodova.