(VIDEO) Dinamo je izborio nokaut fazu!!! I da, ni večeras nisu primili gol

Piše D  /  03.12.2020., 08:12h

Nismo mnogo vidjeli u prvom poluvremenu, a tome je pridonio nakvašen teren na kojem se nije moglo previše kombinirati. No, Dinamu je remi više odgovarao te se očekivalo da će Feyenoord napadati, ali Nizozemci ništa nisu mogli obrani hrvatskog prvaka.

Rutinski je momčad Zorana Mamića, bez previše rizika kontrolirala domaćine, a onda je Nizozemcima u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena zadala koban udarac.

Sve je počelo sudarom glavama Petkovića i Spajića gdje je lošije prošao srpski branič kojem je razbijena arkada. Dok mu se ukazivala pomoć van terena, Dinamo je iskoristio igrača više i izigrao Feyenoord. Ademi je u 5. minuti sudačke nadoknade odlično proigrao Kastratija, koji puca, ali mu Marsman brani. No, odbijanac se vraća Kastratiju, a pred golom Feyenoorda ruši ga Kökcü, a sudac odmah pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Bruno Petković i Dinamo je sigurno koračao prema europskom proljeću.

U drugom poluvremenu Feyenoord se morao otvoriti, a Dinamo je to ubrzo iskoristio. U 52. minuti sjajna akcija na malom prostoru pred domaćim golom. U finišu akcije Ademi sjajno gura loptu do Lovre Majera koji se okreće i snažnim udarcem zabija ispod Marsmana za velikih 0:2.

Prvo je pogodak bio poništen zbog navodnog zaleđa, ali je nakon konzultacija sudaca opravdano priznat jer Ivanušec na gol liniji nije sudjelovao u igri niti je dirao loptu.

Pet minuta kasnije po prvi put je zaprijetio i Feyenoord preko Diemersa nakon ubačaja iz prekida, ali Livaković bez većih problema brani. Čak da je i lopta završila u mreži, gol bi bio poništen jer je već mahano zaleđe.

U 71. minuti imao je Feyenoord ogromnu priliku, ali je Bannis sa tri metra neshvatljivo promašio loptu. Jednostavno, kao da je Dinamova mreža ove sezone u Europi začarana i Modri ne mogu primiti gola.

Već u sljedećem napada i na drugoj strani slična situacija, Kastrati je odlično ubacio, a Petković se nije nadao da će lopta proći pokraj defenzivca domaćih te ona prolazi i pokraj njega u gol aut.

Do kraja su Modri rutinski priveli susret i s 11 bodova plasirali se u nokaut fazu Europske lige. U drugom susretu skupine Wolfsberger je u Moskvi pobijedio CSKA s 1:0 golom hrvatskog napadača Darija Vizingera. Tako će Austrijanci i Feyenoord u međusobnom susretu odlučiti tko će s Dinamom proći dalje. Zagrepčani će u posljednjem susretu skupine igrati protiv CSKA, a taj susret nema nikakav rezultatski značaj jer ruska momčad s Vlašićem i Bistrovićem nema nikakve šanse za prolaz.

No, Dinamo bi i u tom susretu trebao biti motiviran jer mogu postati prva momčad u povijesti Europa lige koja nije primila pogodak u grupnoj fazi. Što reći nego - SVAKA ČAST!