(VIDEO) Deseti pogodak Andreja Kramarića u Bundesligi

Piše D  /  25.02.2019., 09:02h

U posljednjoj utakmici 23. kola njemačke Bundeslige, četvrtoplasirani Red Bull Leipzig je dočekao Hoffenheim koji četiri utakmice zaredom ne zna za poraz i koji se polako primiče pozicijama koje vode u Europsku ligu.

A, njihova serija senastavi i na ovom susretu jer su odigrali nerješeno 1:1. Nakon prvih 45 minuta vode s 0:1. Strijelac je bio hrvatski napadač Andrej Kramarić koji se našao na pravom mjestu nakon kontre gostiju.

Ukrali su igrači Hoffenheima u 22. minuti loptu na sredini terena i brzo se sjurili prema golu. Nakon duplog pasa s Belfodilom, Joelinton je pucao, a njegov udarac brani vratar Gulasci. No, lopta se odbija do Kramarića koji je još jednom pokazao kakav njuh ima za gol. Hrvat je bio na pravom mjestu i lagano loptu poslao u praznu mrežu.

Bio je ovo 10. pogodak hrvatskog napadača u Bundesligi, te ukupno 15. u sezoni, jer je 5 puta bio strijelac i u Ligi prvaka.

U preostalom dijelu prvog poluvremena domaćini su radili opsadu gostujućeg gola, a Hoffenheim se uspio obraniti te u svlačionicu odlazi s minimalnim vodstvom.

No, bolja igra Leipziga krunisana je u finišu susreta, u 89. minuti kada je bod domaćinima donio Orban. Ispromašivali su se napadači Leipziga u drugom poluvremenu, ali je zato mađarski defenzivac pogodio za konačnih 1:1.

24. travanj 2024 11:46