(VIDEO) Četvrti sudac proslavio pobjednički pogodak Liverpoola

Piše D  /  01.04.2019., 09:04h

Liverpool je u dramatičnoj završnici na Anfieldu srušio Tottenham 2-1 u sudačkoj nadoknadi autogolom Tobyja Alderweirelda. Slavili su ‘redsi‘ pobjedu kojom su pobjegli Cityju dva boda, slavio je cijeli stadion, slavili su čak i - suci?!

Video koji u nevjerici dijele navijači Manchester Cityja, čiji je klub opet dva boda iza Liverpoola, ali uz utakmicu manje, pokazuje kako čovjek u službenoj jakni Premiershipa stišće šaku i smije se nakon tog gola kojim je Liverpool slavio.

<<< POGLEDAJTE VIDEO OVDJE >>>

Liverpool je poveo preko Firmina u 16. minuti, Tottenham je zasluženo izjednačio u 70. minuti preko Lucasa Moure i bio je bliži pobjedi. Spursi su upropastili nekoliko sjajnih šansi, među njima i kontru dva na jedan, kad je Sissoko promašio zicer.

Kazna je stigla u sudačkoj nadoknadi.

Salah je pucao glavom, a golman Spursa Lloris odbio je loptu u noge svom braniču Alderweireldu. Lopta se vratila u mrežu, počelo je veliko slavlje na Anfieldu i kod klupe ‘redsa‘ gdje je, kako se čini, i četvrti sudac bio sretan što je Liverpool zabio.

Specijalisti za dramu

Liverpool je na svom Anfieldu u Premiershipu bez poraza 37 utakmica zaredom. Samo je Chelsea u povijesti engleskog prvenstva imao dulji niz neporaženosti kod kuće, ‘bluesi‘ su od 2004. do 2008. godine ostali neporaženi u 86 utakmica.

Kad je drama, budite sigurni da će ‘redsi‘ nešto izvući, jer nema kluba u Engleskoj koji je dobio više utakmica u 90. minuti ili u nadoknadi. Ovo je bio Liverpoolov 33. gol u Premiershipu koji je stigao u 90. minuti ili kasnije, a koji je bio pobjednički.

Na drugom mjestu klubova koji zabijaju pobjedničke golove u 90. ili kasnije je Arsenal s 25 golova, slijede Manchester United s 22 gola koliko ima i Tottenham. Chelsea je na petom mjestu s 21 golom.

25. travanj 2024 16:23