(VIDEO) Briljantni Bogdanović odigrao utakmicu sezone

Piše D  /  06.02.2021., 07:02h

Utah je u gostima razbila Charlotte 138:121 i pritom postigla 26 trica, najviše u svojoj povijesti. Bogdanović je briljirao s 31 košem, sedam skokova i pet asistencija, iz igre je šutirao 10/15, za trice 7/10, a s linije slobodnih bacanja 4/4, piše Index Sport.

Posebno je vruć bio u trećoj četvrtini kada je zabio četiri trice u razmaku od samo minute i pol.

Ovo mu je druga utakmica sezone u kojoj je premašio 30 koševa, izjednačio je svoj najbolji skakački i tricaški učinak sezone, a samo je jedanput imao više asistencija.

Nakon slabog šuterskog ulaska u sezonu, što se moglo pripisati operaciji zgloba, dugoj stanci i traženju ritma, Bogdanović je u posljednjih šest utakmica na prosjeku od 26.2 koša, 4.0 skoka, 2.6 asistencija, iz igre šutirao 60%, a trice pogađa s 58.5% uspješnosti.

Utah je nakon poraza u Denveru nanizala tri pobjede, što znači da je dobila 14 od posljednjih 15 utakmica te i dalje ima najbolji omjer u NBA ligi.

Odličan je bio i drugi Hercegovac, Ivica Zubac, u porazu LA Clippersa od Bostona na domaćem terenu. Zabio je 14 koševa uz šest skokova, ali njegovi Clippersi poraženi su 119:115.

27. travanj 2024 01:37