Veliki preokret Dinama za novu pobjedu i betoniranje prve pozicije

Piše D  /  25.10.2018., 08:10h

Treća utakmica Europske lige i treća pobjeda zagrebačkog Dinama. Modri su do nove pobjede došli u Trnavi svladavši Spartak pred praznim tribinama nakon preokreta s 1:2. Teška utakmica, ali Dinamo je opravdao ulogu favorita i došao na korak do prolaska skupine.

Nismo vidjeli previše prilika u ranoj fazi igre, a bitka se odvijala na sredini terena. Dinamo je bio nešto bolji, ali nedovoljno da zaprijeti iz igre. Nakon prekida i ubačaja Hajrovića, Gavranović je postigao pogodak, ali je Dinamovom napadaču svirana nedozvoljena pozicija. Nakon usporene snimke činilo se kako švicarski reprezentativac nije bio u zaleđu.

I gotovo iz ničega Spartak dolazi do vodstva. Čonka je ubacio s lijeve strane, a Rahmani loše reagira te do lopte dolazi Ghorbani koji ju u padu šalje ispod Livakovića.

Mogao je hrvatski prvak brzo do poravnanja, ali Oršić je promašio sjajnu priliku nakon što mu je Gavranović lijepo smirio loptu. Krilni napadač je pucao visoko preko gola.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena krivac kod primljenog gola, Rahmani se našao u sjajnoj prilici nakon što je domaći vratar loše procijenio let lopte, no defenzivac Dinama iz prve promašuje prazan gol.

Iako smo očekivali nalet Dinama u drugom poluvremenu, dogodilo se suprotno. Spartak se našao u par dobrih prilika, ali na sreću promjene rezultata nije bilo. I onda je krenuo Dinamo. Modri su prvo imali veliku priliku u 52. minuti kada Ademi nesebično dodaje do Oršića koji bez razmišljanja puca iz prve, ali defenzivac Spartaka s gol linije blokira njegov udarac.

Pet minuta kasnije zaprijetili su domaćini iz kontre. Lopta je došla do Jirke na lijevu stranu, ali Livaković sjajno brani pokušaj Slovak.

U 64. minuti konačno se ukazao Mario Gavranović i nije mogao izabrati bolji trenutak da zabije prvi pogodak u Europskoj ligi. Sjajno se napadač Dinama okrenuo s čuvarem na leđima i zabio za poravnanje.

Već u sljedećem napadu Olmo je pokušao s vrha šesnaesterca, ali slabo je pucao i njegov udarac Chudy lagano kroti.

U 77. minuti Gavranović ponovno majstorski okreće Totha i  dodaje do Oršića koji iz drugog pokušaja zakucava loptu u mrežu za veliki preokret Modri (koji su večeras igrali u žutoj garnituri).

Do kraja su Zagrepčani mogli upisati i uvjerljiviju pobjedu, ali ostalo je 1:2 i Dinamo dolazi do devetog boda u skupini D. Drugi susret skupine igrali su Anderlecht i Fenerbahče, a i taj rezultata odgovara momčadi Nenada Bjelice jer je Bruxellesu završilo neriješeno 2:2 (Anderlecht vodio 2:0).

23. travanj 2024 23:40