VELIKA ŠTETA: Široki bio puno bolja momčad, ali napadač Eseola i vratar Pokatilov doveli Kairat do pobjede

EL: Široki Brijeg - Kairat Almaty 1:2

srp 11, 2019

Ukrajinski napadač Eseola bio je dvostruki strijelac za Kazahstance dok je Enin za Široki zabio Eurogol

Nogometaši Širokog nesretno su poraženi s 1:2 na Pecari od kazahstanskog Kairat Almatyja u prvoj utakmici 1. pretkola Europske lige.

Širokobriježani su bolji bili u ranoj fazi utakmice i velika razlika u vrijednost ove dvije momčadi se uopće nije primjećivala. Široki je par puta mogao doći do velikih prilika, ali nedostajalo je koncentracije u završnicama akcije.

I u 29. minuti gosti iz Kazahstana dolaze do vodstva. Eseola je izbjegao zaleđe i pogodio za 0:1 Kairata.

No, momčad Goce Sedloskog se nije predavala već su nastavili s napadačkom igrom. A, to im se ubrzo i isplatilo jer u 34. minuti Ivan Enin nakon dodavanja Bagarića postiže eurogol. Sjajno je veznjak Širokog natrčao na loptu i iz prve pogodio u same rašlje.

Do kraja poluvremena, domaćini su još dva puta zaprijetili preko Bagarića, ali je napadač Širokog oba puta iz dobrih prilika slabo pucao.

U 58. minuti ponovno je Kairat došao do vodstva gotovo iz ničega. Zlomislić je loše izboksao jednu loptu, a nakon velike gužve ponovno Eseola trese mrežu domaćina. Drugi pogodak uz dosta sreće za ukrajinskog napadača.

Prijetio je Široki, ali lopta jednostavno nije željela u gol. Prvo je Jović dobro zaprijetio s 20-ak metara, a gostujući vratar Pokatilov obranio, a dvije minute kasnije Kuat s gol crte skida Kvesićev pokušaj. Kasnije se ponovno i Bagarić našao u dobroj situaciji, no spetljao se u ključnom trenutku i Kairat se obranio.

U 86. minuti nevjerojatna obrana Pokatilova koji skida silovit udarac Vukoje sa šest metara. Dvije minute kasnije mogao je i Široki nakon velike gužve do pogotka, ali Matić ne uspijeva pogoditi.

U 90. minuti nova velika obrana Pokatilova koji brani udarac Jurilja iz daljine koji je i zakačio jednog obrambenog igrača, no kazahstanski vratar je bio nevjerojatan i on je ključni razlog zašto Široki večeras nije došao do pozitivnog rezultata.

Na kraju ostaje žal, jer su Širokobriježani zaslužili barem neriješen rezultat. Bili su bolja momčad tijekom cijelog susreta, ali Kairat je ipak iskoristio svoje šanse i slavio na Pecari.

Article_Bottom_970x250